مناجات صوتی خمس عشر

مناجات صوتی خمس عشر

نسخه ۱.۱
۱
هزار
نصب فعال
مذهبی
دسته
۱۱
مگابایت
حجم

مناجات خمس عشر، مجموعه دعاهای پانزده‌گانه‌ای که از امام سجاد (ع) نقل شده است. این دعاها، در کتاب‌های الصحیفة الثانیة السجادیة، بحارالانوار و مفاتیح الجنان نقل شده است. محور این مناجات‌ها مباحث اخلاقی و عرفانی است. در شرح مناجات خمس عشر کتاب‌هایی نوشته شده است.
نرم افزار مناجات خمس عشر ، شامل مناجات های پانزده‌گانه‌ امام سجاد (ع) ، همراه با با پخش صوتی مناجات ها می باشد.


ویژگی های نرم افزار :
- متن ، ترجمه و پخش صوتی مناجات خمس عشر
- امکان متوقف کردن و ادامه پخش
- رابط کاربری گرافیکی بی نظیر و سنتی
- استفاده از فونت های متفاوت برای متون عربی و فارسی


----------


اطلاعات بیشتر در مورد مناجات خمس عشر :


مناجات خمس عشر در کتاب‌های الصحیفة الثانیة السجادیة، بحارالانوار و مفاتیح الجنان آمده است. علامه مجلسی می‌گوید: «این مناجات را در برخی از کتاب‌های اصحاب دیدم که از امام سجاد (ع) روایت کرده‌اند»؛ در حالی که ایشان نامی از آن کتاب‌ها نبرده و سند روایت را هم نقل نکرده است. شیخ حرّ عاملی نیز در «الصحیفة الثانیة السجادیة» این مناجات پانزده‌گانه را از دعاهای سجادیه دانسته و بدون هیچ تردیدی به امام سجاد (ع) نسبت داده است.


روایت مناجات خمس عشر مرسل است، ولی چون مطالب و مفاهیم موجود در این مناجات‌ها با اصول و آموزه‌های قرآنی و دعاهای مأثور دیگر موافق است، خواندن آن اشکالی ندارد.


محمدتقی مجلسی ـ پدر علامه مجلسی ـ می‌گوید: «شایسته است که سالک الی الله مداومت بر خواندن مناجات خمس عشر داشته باشد»
بعضی از شاگردان سید علی طباطبایی صاحب ریاض از قول وی نقل می‌کردند که ایشان دائما می‌گفت: من چندین سال است که بر قرائت این مناجات مداومت دارم و بر اثر قرائت این مناجات‌ها، خداوند بر قلب من انوار حکمت، معرفت و محبت را تابانده است به صورتی که قابل شمارش نیست و من این مناجات‌ها را در استجابت دعا تجربه نموده‌ام، و سالکان و عبادت کنندگان بر قرائت این مناجات مداومت می‌کنند.


منبع اطلاعات : http://fa.wikishia.net/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%AA_%D8%AE%D9%85%D8%B3_%D8%B9%D8%B4%D8%B1

logo-enamad logo-samandehi