عادت هاورفتارها

عادت هاورفتارها

نسخه ۴.۲
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۱۰
نصب فعال
شبکه‌های اجتماعی
دسته
۳ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

عادت در لغت به معنای خوی است و در اصطلاح هرگاه کرداری (رفتاری) در اثر تکرار چنان مورد قبول و خوشایند طبع قرار گیرد، به طوریکه انجام مکرّر آن خوشایند و ترک آن دشوار باشد، می‌گویند عادت به وجود آمده است.

به قاعده‌مندی‌های اجتماعی که در اثر تکرار منظم و پایدار به وجود آمده‌اند عادت گفته می‌شود. شخص در صورت رعایت نکردن عادات اجتماعی؛ مورد مجازات قرار نمی‌گیرد. در عادات اجتماعی؛ آموزش و عقاید تأثیری ندارد و شخص پاسخ قانع کننده‌ای برای پیروی از این رفتارها ندارد.

چارلز داهیگ در کتاب قدرت عادت خود اینگونه بیان می‌کند که وقتی ما فعالیتی انجام می‌دهیم، بعد از اتمام آن مغز ان را مرور می‌کند و بررسی می‌کند که آیا این فعالیت می‌تواند به صورت خودکاری تری انجام شود که در تکرارهای بعدی آن انرژی و درگیری کمتری از مغز بگیرد، و در صورت امکان، آن کار را در یک چرخه سه بخشی تبدیل به یک فعالیت خودکای می‌کند (به مرور)، فعالیتی که ما آنرا «عادت» می‌نامیم.
این چرخه دارای سه بخش اساسی است؛ اول سرنخ یا نشانه‌ای که باعث ترغیب شخص به انجام آن فعالیت می‌شود، بخش دوم انجام آن فعالیت است که به صورت یه روتین و کار تکراری خواهد بود، آخرین بخش که باعث تقویت هرچه بیشتر این عادت و تکرار مجدد آن می‌شود، پاداشی است که فرد از انجام آن روتین بدست می‌آورد.
اغلب عادت‌های مثبت مثل کمک به دیگران، غذا خوردن، مسواک زدن و ... و نیز عادت‌های منفی مثل اعتیاد به سیگار، الکل، پرخوری و ... را به راحتی می‌توان توجیه کرد. نویسنده در ادامه بحث در مورد نحوه اثرگذاری بر چرخه عادت‌ها و نیز تغییر آنها در سطوح فردی، سازمانی و جامعه به بحث و نتیجه‌گیری می‌پردازد. او تلاش نموده است تا همه بررسی‌های علمی رفتارشناسی و عصب‌شناسی مربوطه را جمع‌آوری نماید و در کتاب خود به آنها استناد می‌نماید.

نظرات کاربران

نرجس
۱۳۹۸/۰۴/۲۲
عالی هتمانصبش کنید
نرگس
۱۳۹۶/۰۵/۱۳
برنامه هاتون فقط سرکاریه .حق الناسه هزینه میدیم اینترنت مصرف میکنیم بعد تهش هیچی نیست . متاسفم
Sanam
۱۳۹۶/۰۲/۲۴
تا هنوز نخوانده ام
رحیمی
۱۳۹۶/۰۱/۰۹
سلام کار خوبی است
نفس
۱۳۹۵/۰۸/۲۶
0. کوچک ثبت, 94. . گمان ننه فضولباشی. به این طریق به حق مردم
نادر
۱۳۹۴/۰۶/۰۸
سلام جناب مهندس خواهشن تبلیغات راحذف کن جدومون را دراورده اخه یعنی چه من برنامه میخرم ک استفاده کنم ن ک تبلیغات نگاه کنم راضی نیستم
مهدى
۱۳۹۴/۰۵/۱۷
عاليه
SPN
۱۳۹۴/۰۴/۱۱
تبلیغات آزاردهنده حذف شود .
hko
۱۳۹۴/۰۴/۰۱
عالی
mohsen
۱۳۹۴/۰۲/۲۵
mercii
ندا
۱۳۹۴/۰۲/۱۶
عالی
داریوشی
۱۳۹۴/۰۲/۰۹
خوب