هواشناسی طوفان

هواشناسی طوفان

نسخهٔ ۱.۰
+۵ هزار
نصب
آب و هوا
دسته‌بندی
۲۲ مگابایت
حجم
هواشناسی طوفان

هواشناسی طوفان

متوز
نسخهٔ ۱.۰
+۵ هزار
نصب
آب و هوا
دسته‌بندی
۲۲ مگابایت
حجم
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

هواشناسی آمیخته با شعر!


•    اپلیکیشن هواشناسی طوفان، اپلیکیشنی متفاوت برای اطلاع از وضعیت آب و هوای تمامی نقاط دنیا. بد نیست بدانید که این اپلیکیشن علاوه بر ظاهر متفاوتش، از هسته ای متفاوت برای پیش بینی آب و هوا بهره می برد.
•    اطلاعات دریافت شده از بیش از چهل هزار ایستگاه هواشناسی در سراسر دنیا و دسته بندی آنها در سرور های هواشناسی OpenWeatherMap و بارگذاری آنها در اپلیکیشن طوفان به شما امکان دسترسی به دقیق ترین وضعیت آب و هوایی را خواهد داد. در این میان شاید به این فکر افتاده باشید که دریافت اطلاعات از چندین منبع بهتر از یک منبع باشد! در پاسخ باید بگوییم که اطلاعات دریافتی از این سرور ها نتیجه تجزیه و تحلیل اطلاعات هواشناسی شش منبع معتبر شامل :
1.     NOAA
2.     Environment Canada
3.    ECMWF
4.    Japan Meteorological
5.     Agency METAR data from airports
6.    APRS network 
7.    و دیگر ایستگاه های مربوط به سازمان OpenWeatherMap می باشد.
•    چرا طوفان؟!
استفاده از این نام شاید اغراق آمیز بوده باشد چراکه در کشور عزیز ما طوفان ها کم نیستند ولی آنقدر هم شدت ندارند که این نام بر سر زبانها افتاده باشد! در پاسخ به این سوال می گوییم که طوفان در اصل به معنای انقلاب و دگرگون شدن هوا است و علاوه بر آن ریشه در شعر فارسی نیز داشته است و به کرات در اشعار بزرگان شعر فارسی چون: صائب تبریزی، خاقانی، سوزنی، ناصرخسرو، عبدالواسع جبلی، عطار، سعدی و ... به کار رفته است. بر همین بنا بود که این اپلیکیشن طوفان نام گرفت و البته تفاوت آن با سایر اپلیکیشن های هواشناسی در ظاهر ساده و آمیخته با شعر آن خلاصه می شود!
•    مروری بر قابلیت ها و نقاط عطف اپلیکیشن طوفان
1.    نمایش وضعیت آب و هوای کنونی شهر یا کشور مورد نظر با در ساده ترین و البته زیباترین حالت ممکن و پرهیز از گزاف گویی در نمایش اطلاعات
2.    صفحه ای کاملا اختصاصی برای نمایش یک بیت شعر متناسب با وضعیت آب و هوایی که بر قلب و جان هر ایرانی اثر می گذارد.
3.    پیش بینی رخ داد های آب و هوایی و نمایش وضعیت آب و هوا، دما، رطوبت، فشار هوا، طلوع و غروب آفتاب و توضیحی کوتاه در مورد شرایط کلی روز مورد نظر.
4.    پیش بینی وضعیت هوایی تمامی هفته که نتایج آن در سه بخش امروز (Today)، فردا (Tomorrow) و پنج روز آخر هفته (Later) دسته بندی می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد.
5.    شامل پس زمینه های متحرک و با کیفیت که متناسب با ساعت روز و وضعیت هوایی آن روز نمایش داده می شود.
6.    قابلیت موقعیت یابی جغرافیایی با استفاده از تکنولوژی های Data  و GPS.
7.    شامل تنظیمات مربوط به واحد های اندازه گیری دما، رطوبت، فشار و ...
8.    شامل سه پوسته تیره (Dark)، آبی (Fresh)، شیشه ای (Transparent)  که جلوه ای فوق العاده به اپلیکیشن می بخشد.
9.    شامل دو ویجت زیبا که به سبک Flat Design  طراحی شده است.
10.    ذخیره سازی تمامی اطلاعات بروز شده به منظور عدم نیاز به اتصال دوباره به اینترنت (Cached Data)
11.    انیمیشن ها و فونت هایی که رابط کاربری را ساده و دلپذیر می کند.
•    نکات قابل توجه:
1.    به دلیل محدودیت های دسترسی به سرور های OpenWeatherMap، نیاز است تا جستجوی شهر مورد نظر به زبان انگلیسی صورت بگیرد.
2.    پیشنهاد می شود تا از موقعیت یاب اتوماتیک استفاده کنید تا موقعیت دقیق جغرافیایی شما شناسایی شود.
3.    طرز کار موقعیت یاب اینگونه است که در ابتدا سرویس Location دستگاه اندرویدی شما فعال شده و با استفاده از سرویس GPS  موقیت یابی آغاز می گردد. در صورتی که در حد فاصل شما و آسمان بلوک های سیمانی ساختمان قرار نداشته باشد بلافاصله موقعیت شما تعیین می شود.
4.    در صورتی که شرایط شماره 3 را ندارید، موقعیت یاب به صورت اتوماتیک پس از 30 ثانیه تلاش، به سرویس Data  تغییر حالت داده و از طریق شبکه ی اینترنت محل شما را تخمین می زند.
5.    در حال حاضر تعداد در خواست هایی که از طرف اپلیکیشن به سرور های OpenWeatherMap ارسال می شود تا 60 درخواست در دقیقه است.
6.    امیدواریم با حمایت شما عزیزان این درخواست ها را تا 600 درخواست و بعد از آن تا 6000 درخواست و نیز نمایش تصاویر ماهواره ای از موقعیت مورد نظر ارتقا دهیم.

نظرات کاربران - ۶۸ رأی
۳.۶ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
نسيم
نسيم
۱۳۹۵/۰۵/۲۸
فقط هواشناسي نيست! ميشه به عنوان ي فالنامه هم روش حساب كرد لذت بردم.
نازنین
نازنین
۱۳۹۵/۰۵/۲۸
خیلییی خوشگلهه دوسش داشتم
soozi
soozi
۱۳۹۵/۰۵/۲۸
معرکه س حلالت باشه ۵تومن😍😍😍😍😍🖒