فلق (نخستین فرهنگ لغت3 زبانه قرآن)

فلق (نخستین فرهنگ لغت3 زبانه قرآن)

نسخه Full
۲۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۲۲
مگابایت
حجم

فلق نخستین فرهنگ لغت قرآن در جهان اسلام است که توسط سرکار خانم زهرا آقا محمّد شیرازی (عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا (س)) تالیف گردیده است.


سرکار خانم شیرازی با تالیف این نرم افزار موفق به دریافت لوح تقدیر از ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران شدند.


این فرهنگ لغت تخصصی  و سه زبانه است و بیش از 17200 لغت و عبارت قرآنی را شامل می شود. در فلق برای هر لغت و عبارت، ترجمه فارسی، موضع آیه، ترجمه موضع آیه به فارسی و شش ترجمه انگلیسی (آربری، اروینگ، پیکتال، شاکر، صفارزاده و یوسف علی) به همراه شماره آیه، نام سوره و شماره سوره ارائه شده است.


جستجو در نرم افزار فلق بر اساس کلمه و عبارت عربی، فارسی و انگلیسی(بر اساس مترجم) امکان پذیر است. این نرم افزار دارای دو حالت جستجوی دقیق و جستجوی مشتمل است که با استفاده از این قابلیت، تسهیلات چشم گیری برای پژوهشگران فراهم می شود. جستجوی دقیق برای یافتن ترجمه عین کلمه و جستجوی مشتمل برای یافتن کلمه های مرتبط با کلمه مورد نظر استفاده می شود. به عنوان مثال برای کلمه "قل" در جستجوی دقیق ترجمه عین کلمه قل ظاهر می گردد و با جستجوی مشتمل ترجمه همه کلمه هایی که "قل" در آن وجود دارد از قبیل "قلنا"،"تقل"،"قلت" ظاهر می شود.


از قابلیت های دیگر فلق دیکشنری هوشمند آن است. به این ترتیب که پس از فعال کردن این قابلیت، کلمه ای که در هر نرم افزار دیگری انتخاب شود، ترجمه آن در نرم افزار فلق نمایش داده می شود.


نرم افزار فلق فرصت مطالعه و مقایسه ترجمه های مختلف انگلیسی قرآن کریم را برای محققان و دانشجویان فراهم می کند. همچنین تلفظ ترجمه های انگلیسی با استفاده از موتور متن به صوت تبلت یا تلفن همراه امکان پذیر است. 


الگوریتم جستجوی نرم افزار فلق به گونه ای طراحی شده است که با حداکثر سرعت جستجو را انجام می دهد.


برای استفاده از راهنمای کامل کاربردی (PDF) فلق بر آیکونی که در پایین صفحه سمت چپ  (با علامت لامپ) موجود است کلیک نمایید. درضمن، انگشت خود را بر روی هر آیکون نگاه دارید، راهنمای آن قسمت ظاهر می شود.


به امید آنکه این نرم افزار برای کاربران محترم مفید باشد.


خواهشمند است انتقادها و پیشنهاد های خود را به آدرس زیر ارسال فرمایید:


zamshirazi@gmail.com

logo-enamad logo-samandehi