Checkers Irani

Checkers Irani

Version 1.0
50
Active installs
Casual
Category
17
MB
Size

یکی از جدیدترین و مهیج‌ترین بازی‌های تخته ای را از دست ندهید ، این بازی را در هر شرایط و زمانی می توانید بازی کنید و هیجان و لحظه های اعتیاد آور در انتظار شماست .

با چکرز ایرانی مبارزه فکری کنید و هوش رقیب خود را به چالش بکشید ، و همچنین به تقویت حافظه خود کمک کنید .

چکرز ایرانی نسخه 3D با ظاهری زیبا و حالت های مختلف بازی ( رقیب واقعی -  کامپیوتر  - حتی تمرین )

این بازی ویژگی های زیادی داره که بارزترین اونا سه بعدی بودن و ایرانی بودنشه پس با دانلود و ستاره هاتون از ما حمایت کنید .

لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. StudioMOJO.ir@gmail.com

 

آموزش بازی :

تا حالا ممکن است بار‌ها نام چکرز را شنیده باشید و حتماً می‌دانید که این بازی طرفداران زیادی در کشور های مختلف دارد . تا جایی که در بعضی کشور‌ها فدراسیون چکرز وجود دارد و این مسابقات به طور مداوم برگزار می‌شود .

 

چکرز روی یک زمین شطرنجی  8*8  انجام می‌شود ، هر یک از نفرات در نوبت خود می‌تواند یکی از مهره‌ها یش را یک خانه جابجا کند  همچنین هر کس باید مهره هایش را به سمت جلو (نسبت به خودش) حرکت دهد . اگر دو مهره ی غیر همرنگ به طور قطری در کنار هم باشند می‌توان از روی مهره ی حریف پرید و آن را حذف کرد . البته این در حالتی است که پشت مهره ی حریف خالی باشد ، اگر کسی در نوبت خود بتواند مهره ای را بزند ، مجبور است آن را بزند .

همان طور که در شطرنج اگر پیاده به سطر آخر برسد تبدیل به وزیر (یا اسب یا فیل یا رخ) می‌شود ، در این بازی هم اگر مهره ای به سطر آخر برسد تبدیل به شاه می‌شود . برتری شاه این است که به عقب هم می‌تواند برگردد ولی مهره های عادی فقط به سمت جلو حرکت می‌کنند . کسی که مهره ای در زمین برایش باقی نماند بازنده است .

 

حالا که قوانین بازی را یاد گرفتید بهتر است چند بار با دوستانتان چکرز بازی کنید تا کمی با قوانین آن آشنا شوید .

 

منبع آموزش :  تبیان

https://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=39479

logo-enamad logo-samandehi