صفحه نمایش هوشمند

صفحه نمایش هوشمند

نسخه ۱.۰۲
۲۰۰
نصب فعال
کاربردی
دسته
۶۸۵
کیلوبایت
حجم

صفحه نمایش هوشمند چیست ؟
در یک کلام ، برنامه ای که بعد از مدتی استفاده دیگر نمیتوانید کنارش بگذارید !
حتی در محیط های با نور کم نیز عملکرد خود را حفظ میکند !
دوستانی که به برنامه امتیاز کم داده اند دقت کنند که برای استفاده بهتر از این برنامه مدت زمان خاموش شدن صفحه نمایش دستگاه خود را روی حداقل قرار دهید زیرا برنامه به منظور صرفه جویی در مصرف منابع و انرژی دستگاه شما ، تنها زمانی اقدام به وارسی استفاده شما از دستگاهتان میکند که مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش به پایان رسیده باشد. بعنوان مثال اگر مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش گوشی شما بر روی دو دقیقه تنظیم شده باشد ، برنامه در انتهای دو دقیقه وارد عمل شده و درصورتیکه شما در حال استفاده از گوشی باشید مانع از خاموش شدن صفحه نمایش میشود. درضمن به استثنای حسگر مجاورتی در زمان خاموشی صفحه نمایش تمامی منابع آزاد گشته و هیچ فشاری به دستگاه و یا سنسورها و دوربین وارد نخواهد شد.
برای همه ما اتفاق افتاده که در حال خواندن مطلبی هستیم و یا منتظر پیام خاصی که ناگهان صفحه گوشی خاموش شده و باید بعد از روشن کردن صفحه نمایش رمز وروود را وارد کنیم تا ادامه مطلب را بخوانیم و این عمل را مدام تکرار کنیم یا هر چند لحظه روی صفحه گوشی تپ کنیم تا صفحه نمایش خاموش نشود که ناگهان اشتباهی روی یک لینک کلیک میکنیم و همه چیز بهم میریزد !
یک راه ساده این است که هر دفعه موقع خواندن مطالب یا هر عملی که نیاز به روشن ماندن صفحه گوشی دارد وارد تنظیمات بشیم و مدت زمان روشن ماندن صفحه نمایش را زیاد کنیم. اما به دلیل اینکه اینکار باعث روشن ماندن بیش از اندازه صفحه نمایش گوشی شده و مصرف باتری را بالا میبرد ، یا باید دستی هر دفعه صفحه نمایش را خاموش کنیم یا دوباره به تنظیمات برگردیم و زمان روشن ماندن صفحه نمایش را کم کنیم

این مشکل به حدی برای کاربران آزار دهنده شده است که کمپانی های معروفی همانند سامسونگ در محصولات رده اول خود قابلیتی با نام Smart Stay را تعبیه کردند.
جدای از اینکه این قابلیت تنها در گوشیها و تبلتهای رده بالای یک شرکت خاص پیاده شده و عمومیت ندارد ، مطمناً کسانی که از این قابلیت استفاده کرده اند تایید میکنند که Smart Stay دارای نقصهای مختلفی است ، از جمله کارکرد نادرست آن در تاریکی و یا کامل قرار نگرفتن چهره در مقابل دوربین گوشی و در مواقعی حتی روشن نگه داشتن دائمی صفحه نمایش تا خالی شدن باتری گوشی !

تیم پدیده بعد از بررسی شرایط موجود و سوالات مختلف از کاربران با شرایط و رده های سنی متفاوت وطی بیش از شش ماه جمع آوری اطلاعات و برنامه نویسی نسخه اول صفحه نمایش هوشمند را برای شما کاربران عزیز ارائه کرده است.
این برنامه با دریافت تمامی اطلاعات ممکن از گوشی و یا تبلت شما از جمله دوربین ، وضعیت نگه داری گوشی در دست ، مدت زمان بین تپهای شما ، سنسور مجاورت ، سنسور شدت نور و هر آنچه در دستگاه شما که کمکی به عملکرد بهتر برنامه میکند و با استفاده از الگوریتمهای هوش مصنوعی و مدیریت هوشمند مصرف باتری و منابع ، سعی کرده رفتار شما را به مرور زمان یاد گرفته و بهترین تصمیم را در مورد روشن نگه داشتن و یا خاموش کردن صفحه نمایش دستگاه شما بگیرد.

در این برنامه سعی کردیم تمامی پیچیدگیهای طراحی برنامه را با ساده ترین و کاربردی ترین رابط کاربری برای شما فراهم کنیم بگونه ای که شما تنها با گذاشتن یا برداشتن چند تیک ساده از نهایت قدرت و دقت برنامه بهترین استفاده را ببرید.
همچنین برنامه به حدی سبک و کم مصرف طراحی گشته که با هیچ یک از برنامه های نصب شده روی دستگاه شما تداخلی ایجاد نمیکند و منابع قابل توجهی از سیستم را اشغال نمیکند.

در کنار این قابلیت ، نیازهای دیگری نیز احساس میشد که تصمیم گرفتیم آنها را نیز در این برنامه پیاده کنیم تا با یک برنامه بیشتر نیازهای شما در رابطه با صفحه نمایش دستگاه اندروییدتان مرتفع گردد.
قابلیت اول Smart Cover است که تا کنون مختص گوشی و تبلتهای رده بالای شرکتها بوده و خلاصه آن میشود روشن شدن خودکار صفحه نمایش با بیرون آوردن گوشی و یا تبلت از کیف یا کاورشان و خاموش شدن مجدد صفحه نمایش آنها با قرار گیری مجدد در کیف یا کاور .
قابلیت دوم روشن شدن صفحه نمایش با اشاره است که به منظور حفاظت از دکمه های فیزیکی دستگاه شما طراحی گشته و با استفاده از آن میتوانید با نزدیک کردن دست خود به سنسور مجاورتی دستگاه ، صفحه نمایش را بدونی لمس کردن گوشی روشن کنید و از پیامها و اتفاقات روی داده مطلع شوید.

نکته قابل توجه در این برنامه این است که گوشی و یا تبلت شما هرچه که باشد ، با هر امکاناتی ، حتی بدون دوربین جلو و سنسور مجاورتی ! میتواند از برخی یا تمامی قابلیتهای برنامه صفحه نمایش هوشمند استف

logo-enamad logo-samandehi