حافظ شاعر

حافظ شاعر

نسخهٔ ۱.۱.۱-free
نصب +۱ هزار
دسته‌بندی کتاب‌ها و مطبوعات
حجم ۷ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۷ مهر ۱۳۹۷
حافظ شاعر

حافظ شاعر

ستیغ
نسخهٔ ۱.۱.۱-free
نصب +۱ هزار
دسته‌بندی کتاب‌ها و مطبوعات
حجم ۷ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۲۷ مهر ۱۳۹۷
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

نرم افزار حافظ شاعر، تلاشی است برای در دسترس نهادن نسخه درست و علمی دیوان حافظ. آنچه که ما را در مجموعه ستیغ بر آن داشت که در کنار اپ های فراوان حافظ موجود در مارکت های موبایلی، کار دیگری ارائه دهیم، جدا از علاقه شخصی، تلاش در ارائه مرجع قابل اعتمادی از متن دیوان، با لحاظ رویکرد علمی معرفی نسخه ها و تصحیح های مختلف، نسخه بدل ها، شرح سطر به سطر و نیز شرح های بدیع و کاملی برای علاقه مندان به فال حافظ بود.

شرح فال ها برای این اپلیکیشن نوشته شده است و تلاش شده تا به شیوه ای مشروح تر و مفصل تر، با زبانی امروزی و پسندیده، به نشانه شناسی و رمزیابی نکات هر غزل از دیدگاه کسی بپردازد که می خواهد فال و استخاره و مشورتی با حافظ در زندگی و تصمیم خودش داشته باشد. این فال ها برای بیشتر غزل های حافظ نوشته شده و در این اپ گنجانده شده است. در نسخه اولیه که در دست دارید، فال نویسی برای تمام غزل ها متاسفانه به پایان نرسیده است و در مواردی و در تعدادی از غزل ها، برای خالی نبودن عریضه، از متن های کوتاه موجود در کتابهای دیگر استفاده شده است. که امیدواریم به زودی و در اولین فرصت با متن های کامل و اصلی جایگزین شوند.

نسخه صوتی اجرای شعرهای حافظ، با رویکرد درست خوانی و ادای صحیح کلمات و مفاهیم، با صدای سهیل قاسمی اجرا شده که علاوه بر وبسایت گنجور و وبسایت شخصی ایشان و وبسایت ستیغ، به انحصار در این اپلیکیشن در اختیار دوستان و علاقه مندان قرار گرفته است.

امکان جست و جوی واژه های شعر حافظ در سراسر غزل ها، برای پژوهشگران شعر حافظ بسیار کاربردی خواهد بود که در این اپلیکیشن در دسترس است.

شرح سطر به سطر شعرهای حافظ در چند غزل ابتدایی برای نمونه قرار گرفته است که به مرور تکمیل خواهد شد تا شرح جامع و مفیدی از شعرهای حافظ در دسترس علاقمندان قرار گیرد.

غزل های حافظ  در این اپ بر اساس نسخه علامه قزوینی و دکتر غنی درج شده که بحق یکی از معتبرترین نسخه ها است و بیشترین بسامد را در بازار نشر دیوان های حافظ از آن خود دارد. در این اپ با پرهیز از اشتباه های تایپی و املایی درج شده است.

رسم الخط و آیین نگارش و قرار دادن علامت های نگارشی (اعراب گذاری) و کسره های اضافه، در بیشتر غزل ها به شیوه ای یکسان لحاظ گریده که باعث می شود که خواننده و مخاطب، بدون دشواری و در نگاه اول بتواند غزل را به درستی بخواند. این کار به زودی برای تمام غزل ها انجام خواهد شد تا دوستان از نسخه نگارشی معتبر و یکسانی بهره مند شوند.

نسخه های دیگر از جمله تصحیح مرحوم دکتر ناتل خانلری و ... نیز در دست اقدام است که علاقمندان حرفه ای غزل های حافظ و پژوهشگران بتوانند نسخه های مختلف و ضبط های مختلف اشعار حافظ را در یک اپلیکیشن با قابلیت های چند رسانه ای و جست و جوی موضوعی در دسترس داشته باشند.

امکان بازنشر و به اشتراک گذاری فال ها و غزل ها و فایل های صوتی اجرای غزل های حافظ، از این اپلیکیشن برای رسانه های دیگر و شبکه های اجتماعی فراهم گردیده است که دوستان می توانند از آن برای به اشتراک گذاشتن غزل های مورد علاقه خود با دوستان بهره ببرند. امکان استفاده از متن (تکست) اشعار و شرح ها و فال ها نیز فراهم است.

هدف ما ایجاد مرجع و منبعی جامع و بی طرف و دقیق و بی غلط از اشعار حافظ است که امیدواریم بستر فرهنگی مناسبی برای معرفی و بهره مندی از آثار و ادبیات گرانسنگ و فاخر ایرانی در سراسر دنیا باشد.

با احترام

سهیل قاسمی

مجتبی کشاورز

نظرات کاربران - ۱۲ رأی
۳.۹ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
نوید
نوید
۱۳۹۹/۰۱/۰۳
خیلی عالی
alireza
alireza
۱۳۹۷/۱۰/۱۳
برنامه تقریبا کامل و یکی از بهترین حافظ های صوتی به همره تفسیر امیدوارم نسخه بدون تبلیغ حتی با پرداخت درون برنامه ای اضافه شود
پسر جذاب
پسر جذاب
۱۴۰۲/۰۹/۱۱
عالی استاد گرانقدر