تیرورق-گروه نرم افزاری سازه

تیرورق-گروه نرم افزاری سازه

نسخهٔ ۱.۰.۲
نصب +۱ هزار
دسته‌بندی ابزارها
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱۹ مهر ۱۳۹۶
تیرورق-گروه نرم افزاری سازه

تیرورق-گروه نرم افزاری سازه

گروه نرم افزاری سازه
نسخهٔ ۱.۰.۲
نصب +۱ هزار
دسته‌بندی ابزارها
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۱۹ مهر ۱۳۹۶
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

نرم افزار تیرورق Plate Girder

گروه نرم افزاری سازه مبدع اتوماسیون در مهندسی سازه در ایران، با بیش از 25 سال سابقه در زمینه ی مهندسی سازه در کنار توسعه ی نرم افزار های SAZE90, DrSAZE, Design Optimizer،  با توجه به نیازهای مهندسین و دانشجویان رشته ی ساختمان تولید اپ های موبایل در زمینه ی مهندسی سازه را در دستورکار خود قرار داده است.

در سال های اخیر با غالب شدن متٌد طراحی LRFD و همچنین  چاپ آیین نامه های  جدید مبحث دهم و  AISC و نیز عدم آشنایی طیف گسترده ای از مهندسان با مفاهیم و نیز پارامترهای طراحی اینگونه آیین نامه ها، نیاز به نرم افزارهای محاسباتی  در این زمینه بیش از پیش احساس می گردد.

تا چند سال پیش مهندسان می توانستند حداکثر با داشتن یک کتاب اشتال و کمک گرفتن از حافظه و نیز یک ماشین حساب مهندسی، بسیاری از محاسبات مربوط به طرح قطعات اصلی سازه های فولادی را به راحتی انجام دهند، ولی اکنون با تغییر رویکرد عملکردی آیین نامه ها و محاسبات پیچیده مربوط به برخی از معیارهای طراحی امکان به خاطر سپردن اینگونه روابط طراحی عملا امکان پذیر نیست.

بر این اساس اپلیکیشن طراحی تیرهای ساخته شده از ورق یا به عبارت دیگرطراحی تیرورق در حالت متقارن وغیر متقارن طراحی و توسعه یافته و اکنون در اختیار شماست.

استفاده از این نرم افزار بسیار کاربرپسند بوده و محاسبات دستی زیادی را حذف می نماید. استفاده از این نرم افزار را به عنوان یک ابزار کمک درسی توانمند به همه ی مهندسان، اساتید و دانشجویان دوره های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در رشته عمران توصیه می کنیم.

محاسبه خواص میکانیکی مقاطع I شکل متقارن و نامتقارن بر حسب آیین نامه مبحث دهم مقررات ملّی ساختمان که شامل موارد زیر می باشد:

محاسبه مساحت مقطع.

محاسبه ممان اینرسی محورهای قوی و ضعیف.

محاسبه مُدول مقطع الستیک محورهای قوی و ضعیف.

محاسبه مُدول مقطع پلاستیک محورهای قوی و ضعیف.

محاسبه شعاع ژیراسیون محورهای قوی و ضعیف.

محاسبه لنگر مقاوم پلاستیک حول محورهای قوی و ضعیف.

محاسبه ثابت پیچشی سَنت وِنان (SANT VENAN).

محاسبه مُدول پیچشی مقطع.

محاسبه لاغری بال و جان مقطع.

محاسبه Lr و Lp مقطع و بسیاری موارد مهم دیگر.

اطلاعات بیشتر در SazeApps.com

نظرات کاربران - ۶ رأی
۳.۸ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
بهونه
بهونه
۱۴۰۱/۱۱/۰۶
خیلی عالی ودقت خیلی بالاست