دورادور

دورادور

نسخه ۱.۰.۴
۱۰۰
نصب فعال
آموزش
دسته
۷
مگابایت
حجم

نرم افزار «دورادور» به منظور کمک به اساتید و دانش آموزانی که به دلیل شیوع ویروس «کرونا» تمایل دارند کلاس های درس خود را به صورت زنده و آنلاین و همینطور رایگان برگزار کنند توسعه داده شده است.

دقت فرمایید: که این نرم‌افزار، پیوسته در حال به‌روزرسانی است و در تلاشیم هرروز قابلیت‌های جدیدی از جمله: ضبط و ذخیره جلسات درس، سوال و پرسش آنلاین(تصویری) و ... را به نرم‌افزار بیافزاییم، و شما می‌توانید با  بروزرسانی از این قابلیت‌ها بهره ببرید .

درصورت وجود مشکل «باگ» لطف کرده و کامنت بگذارید یا به شماره پشتیبانی پیامک بفرستید.

شما استاد عزیز می‌توانید رایگان در «دورادور» ثبت نام کنید و پس از ساخت یک کلاس آموزشی، یک جلسه درسی را تدارک ببینید و با کلیک کردن بر روی لینک کلاس، آن را کپی کرده و برای دانش‌پژوهان خود بفرستید.

سپس در ساعت مقرر شده‌ی شروع جلسه، با کلیک بر روی آخرین جلسه‌ای که ایجاد کرده‌اید؛ وارد صفحه پخش زنده شوید و با کلیک بر روی دکمه‌ی شروعِ پخش زنده‌، تصویر و صدای خود را به صورت زنده به دانش آموزان مخابره کنید.

دانش‌پژوهانِ شما نیز با نصبِ نرم‌افزار، پس از عضویت در کلاس می‎توانند وارد پخش زنده اینترنتی جلسه شوند، که در این صورت تعداد شرکت‌کنندگان حاضر در جلسه، بالای صفحه نمایش داده می شود، با کلیک بر روی تعداد، لیست دانش‌پژوهان هم برای شما نمایان می‌شود. همچنین با خروج و ورود دانش‌پژوهانِ جدید، لیست به صورت دقیق در چند ثانیه تغییر می‌کند.

توجه کنید که هنگام  ساخت کلاس می‌توانید برای آن رمز بگذارید و به دانش آموزان رمز را همراه با لینک بدهید، در این صورت فقط کسانی که رمز را دارند می‌توانند وارد کلاس شما بشوند، لازم به ذکر است که در صورت انتخاب گزینه "خصوصی" یا "private" برای کلاس، دانش آموزان سراسر کشور نمی‌توانند از طریق جستجوی نرم‌افزار کلاس شما را پیدا کنند و فقط از طریق تایپ کامل نام کاربری کلاس یا لینک می‌توان وارد آن شد.

در صفحه پخش زنده، کلیک بر روی گزینهِ دوربین در بالای صفحه به شما کمک می‌کند بین دوربین عقب و جلوی موبایل خود انتخاب کنید، گزینه‌ی تنظیمات هم می‌تواند کیفیت تصویری که برای دانش آموزان نمایش داده می‌شود را تغییر دهید، توجه کنید که ممکن است بعضی از دانش آموزانِ شما کیفیت اینترنت ضعیفی داشته باشند به همین منظور سعی کنید در صورتی که از تخته و نوشته‌های ریز در پخش زنده استفاده نمی‌کنید و نیازی به کیفیت بسیار عالی نیست، سطح کیفیت تصویر لایو را در پایین‌ترین حالتی که قابل استفاده است قرار دهید. توصیه می‌شود قبل از شروع کلاس با پرسیدن از یک دانش آموز خود در پیام‌رسان‌ها از کیفیت مناسب پخش در سمت دانش آموز مطمئن شوید.(برای ارتقای کیفیت نرم‌افزار، به vpn متصل نشوید. 

شما دانش‌پژوه گرامی هم می‌توانید پس از ثبت نام در نرم افزار، لینک کلاس را از استاد خود دریافت کنید و با کلیک کردن بر روی آن به سمت کلاس هدایت شوید، پس از عضویت در کلاس، جلسات درس برای شما نمایان می شود که با کلیک بر روی آخرین جلسه در حال برگزاری می‌توانید وارد پخش زنده استاد بشوید. توجه کنید که اگر کلاس عمومی باشد حتی با سرچ کردن اسم کلاس درس هم می توانید وارد کلاس ها بشوید.

logo-enamad logo-samandehi