حکایات گلستان سعدی به قلم روان

حکایات گلستان سعدی به قلم روان

نسخهٔ ۱.۰
۱۰۰۰ تومان
نصب +۱ هزار
دسته‌بندی کتاب‌ها و مطبوعات
حجم ۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۵ شهریور ۱۳۹۲
حکایات گلستان سعدی به قلم روان

حکایات گلستان سعدی به قلم روان

اندیشه نو هگمتان
نسخهٔ ۱.۰
۱۰۰۰ تومان
نصب +۱ هزار
دسته‌بندی کتاب‌ها و مطبوعات
حجم ۲ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۵ شهریور ۱۳۹۲
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

شیخ مصلح الدین سعدی شیرازی یكی از بزرگترین شعرای ایران است كه بعد از فردوسی آسمان زیبای ادبیات فارسی را با نور خود روشن ساخت و او نه تنها یكی از بزرگترین شعرای ایران بلكه یكی از بزرگترین سخنوران جهان می باشد .
شهرت سعدی معلول چند خاصیت است اول اینكه او زبان شیوای خود را وقف مدح و احساسات عاشقانه نكرده ، دوم اینكه او شاعری جهانگرد بود و گرم و سرد روزگار را چشیده و تجارب خود را برای دیگران با زیبایی و شیرینی بیان كرده و هم چنین وی در سخنان خود چه از نظر نثر و چه نظم از امثال و حكایات دلپذیر استفاده نموده است و دیگر اینكه سعدی به شاعری شوخ طبع و بذله گو معروف است كه خواننده را مجذوب می كند و همه اینها دست به دست هم داده و سبب شهرت او گردیده است .

آثار سعدی را به گروه منظوم و منثور تقسیم می کنند . شاهکار منثور او گلستان است . گلستان سعدی در هشت باب تنظیم شده است : در سیرت پادشاهان، در اخلاق درویشان ، در فضیلت قناعت ، در فواید خاموشی ، در عشق و جوانی ، در ضعف و پیری ، در تاثیر تربیت و در آداب صحبت.

در نظر بسیاری از استادان ادبیات فارسی، درگذشته و حال زیباترین نثر فارسی در بیان مسایل اجتماعی و اخلاقی کتاب گلستان سعدی است که در عین شیوایی و رسایی، هیچ گونه کلام زایدی ندارد.

در این کتاب که تصویری از دنیای واقعیت‏هاست، چهره عاطفی و اخلاقی انسان‏ها، آن چنانکه هستند، در قالب داستان‏هایی دل نشین و مزیّن به آیات قرآنی و احادیث نبوی، همراه با اشعار فارسی، عربی و در نهایت بلاغت و شیوایی به نگارش در آمده است. خود سعدیِ شیرین سخن چه زیبا سروده است:

به چه کار آیدت ز گل طبقی
ز گلستان من ببر ورقی
گل همین پنج روز و شش باشد

وین گلستان همیشه خوش باشد



همینک این اثر فاخر در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

قطعاً انتشار هر مجموعه‌اي كه به نوعی اولين تجربه در نوع خود تلقي مي‌شود، نواقصي در بر دارد؛ ولي ارائه ديدگاه‌ها و پيشنهادهاي اصلاحي خوانندگان و کاربران محترم و صاحب‌نظر مي‌تواند مشوق ما براي تكميل اين مجموعه باشد.

منبع

tebyan.net

-----------
دیگر نرم افزار ها:

ماه رمضان

ترمینولوژی حقوقی

نظرات کاربران - ۳۰ رأی
۴.۶ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
ahmed reza
ahmed reza
۱۴۰۰/۰۷/۲۷
خوبه
mahtab
mahtab
۱۳۹۴/۰۴/۲۲
سپاسگزارم عالی
علی
علی
۱۳۹۴/۰۲/۲۷
با سلام و تشکر از شما چند پیشنهاد جهت بهبود برنامه 1- علامتگذاری آخرین مطلب خوانده شده 2- علامتگذاری مطالب مورد علاقه 3- قطع و وصل موزیک