زیارت کعبه با تکنولوژی واقعیت مجازی

زیارت کعبه با تکنولوژی واقعیت مجازی

نسخه ۲.۰
+۲۰۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۲۰
مگابایت
حجم

شما با داشتن یک هدست واقعیت مجازی و این برنامه به طور واقعی حس حضور در خانه خدا را خواهید داشت.

این اپلیکیشن اولین از این نوع در ایران  و اولین نرم افزار واقعیت مجازی زیارتی است. توجه داشته باشید که این زیارت مجازی با انواع قبلی که اغلب عکسهای پاناروما بودند متفاوت است چون بر روی بستر واقعیت مجازی و به صورت کاملا سه بعدی می باشد.

هدست واقعیت مجازی چیست؟

این دستگاهها همانند تلویزیونها  و سینماهای سه بعدی تصاویر سه بعدی را برای چشمهای شما تولید می کنند با این تفاوت که هدستها بر روی سر نصب شده و قابلیت جهت یابی سر انسان را دارند.

ارتباط هدستها با موبایل چیست؟

اخیرا موبایلها تمامی سنسورها مورد نیاز به کار رفته در این  هدستها را  در خود دارند . بنابراین می توان با یک وسیله جانبی ارزان و یک موبایل دقیقا تمامی حس سه بعدی یک هدست واقعیت مجازی چند هزار دلاری را به دست آورد. شر کت گوگل یک نمونه کارتنی آن را در سال 2014 ساخته است که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید.   http://www.google.com/get/cardboard/

آیاخودم می توانم این هدستها را بسازم؟

بله،در لینک شرکت گوکل نحوه ساخت آن نیز توضیح داده شده است.

آیا برای دیدن این اپلیکشن حتما نیاز به این هدستها است؟ 

خیر، این برنامه بدون وجود این هدستها هم بر روی موبایل اجرا می شود، ولی همیشه دو تصویر برای آن وجود خواهد داشت (همانند شکل های) که یکی برای چشم چپ و دیگری برای چشم راست است و دیگر فضای سه بعدی برای شما به وجود نخواهد آمد.

چه نوع موبایلهایی این نوع اپلیکشنها را اجرا می کنند؟

 موبایلهایی که سنسورهای جایرو و شتاب سنج را داشته باشند که لیستی از این موبایلها در سایتhttp://www.3dvr.ir  وجود دارد.

دوستان دقت کنند حتما باید موبایل سنسور جایرو رو داشته باشه وگرنه برنامه کار نخواهد کرد.

نحوه کار با برنامه:

اگر موبایلتان در لیست موبایلهای مجاز بود آنگاه می توانید با حرکت موبایل به هر طرف به همان سو حرکت کنید( البته  در صورت داشتن هدست ابتدا باید موبایل را داخل آن قرار دهید). اگر سر خود را به حالت تعظیم به سمت پایین بگیرید آنگاه به مدت 20 ثانیه در همانجا متوقف می شوید و می توانید همه اطراف مسجدالحرام را ببنید و اگر در حین حرکت به آسمان نگاه کنید به سمت آسمان پرواز خواهید کرد و مسجدالحرام را می توانید از بالا مشاهده کنید..

تجربه جالبیه واقعا شگفت زده خواهید شد. پیشنهاد میکنم حتما امتحان کنید. 

 

logo-enamad logo-samandehi