دانستنیهای انتظامی - اجتماعی

دانستنیهای انتظامی - اجتماعی

Version 1.0
1
K
Active installs
Social
Category
4
MB
Size


قانونگذار هدف از تشکیل نیروی انتظامی را استقرار نظم و امنیت، تامین آسایش عمومی و فردی، نگهبانی و پاسداری از دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان نموده است. مقام معظم رهبری نیز مقوله امنیت را به طور ویژه مورد توجه قرار داده و بر مسئولیت نیروی انتظامی در تامین وحفظ آن  تاکید، و فرمودند :   
«شکی نیست که مقوله امنیت و نظم اجتماعی که به عهده نیروی انتظامی است یکی از اساسی ترین نیازهای مردم است». 
«امنیت در زندگی اجتماعی مردم نقش بسیار مهمی را دارا است زیرا مردم باید بتوانند در سایه آن با آرامش و آسودگی خاطر به کسب و کار و فعالیت اجتماعی و انجام امور زندگی خصوصی خویش اهتمام ورزند».
«این نیروی انتظامی است که از سوی نظام و دولت اسلامی باید فضای زندگی مردم را امن نگه دارد تا مردم احساس امنیت و آرامش کنند».
نظر به اینکه فرماندهی معظم کل قوا  تامین امنیت را یکی از اصلی ترین مطالبات مردم از حکومت معرفی نموده اند. خادمان مردم بزرگوار ایران اسلامی در نیروی انتظامی برای تامین مطالبه بحق مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی و در راستای انجام وظایف و مسئولیت های محوله تلاش ها و فعالیت های گسترده ای را بویژه  در حوزه های اجتماعی آغاز نموده اند، آگاه سازی عمومی را به عنوان بستر و پیش نیاز اجرای صحیح ماموریت در دستور کار قرار داده است. به همین منظور مجموعه دانستنی های انتظامی – اجتماعی را با اهداف زیر تهیه و تقدیم می نماییم: 
1– شناساندن و آشنایی بیشتر مردم با ماموریت، وظایف و قسمت های مختلف این نیرو. 
2– تشریح وتوضیح چگونگی دریافت خدمات پلیسی. 
3– آگاه سازی عمومی با ارائه راهنمایی ها، پیام ها، توصیه ها و هشدارهای انتظامی – اجتماعی. 


در این مجموعه تلاش شده است برای شفافیت و تسهیل در استفاده از خدمات بخش های مختلف نیرو در حد توان و مقدورات اطلاع رسانی شود. مطالب مجموعه به گونه ای تنظیم گردیده است که بتواند به عنوان یک منبع در مواقع ضروری کارگشا بوده و به شما کمک نماید.


در پایان لازم است از زحمات کلیه معاونین، فرماندهان، مدیران و همه همکاران عزیز، که در گردآوری و تنظیم مطالب این برنامه تلاش نموده و متحمل زحمات زیادی شده اند، صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. 
ضمنا، یادآور می گردد از آنجا که هیچ اثری نمی تواند کامل و بدون اشکال باشد، از خوانندگان محترم تقاضا داریم با بیان نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود ما را در تکمیل این طرح یاری نمایند.


    معاونت اجتماعی  نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران


logo-enamad logo-samandehi