کنترل اشیا با وای فای ESP8266

کنترل اشیا با وای فای ESP8266

نسخه ۳.۱
نصب از بازار
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۵۰
نصب فعال
ابزارها
دسته
۱
مگابایت
حجم

کنترل اشیا یا کنترل تجهیزات خانگی و صنعتی مدتی است که مورد توجه همگان قرار گرفته است . در این برنامه سعی شده است تا محیطی آماده گردد تا با آن بتوان مستقیم و به راحتی به ماژول وای فای وصل شد و روشن و خاموش کردن وسایل برقی را با موبایل انجام دهید.

در این پروژه ، ماژول بصورت Server و موبایل یا هر تجهیز دیگری که به ماژول وصل خواهد شد، Client(Access Point) خواهد بود و ارسال و دریافت دیتا بین ماژول و موبایل میباشد.

برای شروع ماژول وای فای را برنامه ریزی کنید ، که نمونه سورس کد آن نیز در برنامه قرار داده شده است ، و فرمانهای ارسال و دریافتی را بین اپلیکیشن و برنامه ماژول یکسان قرار داد سپس قادر خواهید بود تا 50 پورت را توسط ماژول بطور مستقیم کنترل کنید.

در نمونه سورس کد تعبیه شده ، در Esp8266   برای دو پورت GPIO 0 , GPIO 3برنامه ریزی شده است که با گسترش برنامه برای پایه های دیگر ماژولهای متنوع موجود در بازار ، میتوانید کنترل وسایل برقی موجود در منزل یا محل کار خود را با موبایل در دست بگیرید.

در ابتدا باید تنظیمات مربوط به ارسال و دریافت اطلاعات را وارد کنید

اطلاعات ارسالی و دریافتی بین اپ و ماژول با  دو تنظیم امکان پذیر خواهد بود:

ابتدا آدرس IP برای برقراری ارتباط ،باید در اپ وارد گردد که همان آدرس موجود در برنامه ماژول باید باشد.

با اضافه کردن یک دکمه در اپ ، نام و پورت مربوط به آن که پورت ماژول میباشد تعریف میگردد و شما با این دکمه قادر خواهید بود به پورت مربوطه روی ماژول فرمان بدهید.

فرمانهای ارسال و دریافت نیز در بالای صفحه قابل مشاهده هستند.

logo-enamad logo-samandehi