Rise of Kingdoms: Lost Crusade - رایز اف کینگدام (خیزش پادشاهی)

Rise of Kingdoms: Lost Crusade - رایز اف کینگدام (خیزش پادشاهی)

نسخهٔ ۱.۰.۸۰.۱۹
نصب +۲۰ هزار
دسته‌بندی استراتژی
حجم ۱٫۱۴ گیگابایت
آخرین بروزرسانی ۷ فروردین ۱۴۰۳
Rise of Kingdoms: Lost Crusade - رایز اف کینگدام (خیزش پادشاهی)

Rise of Kingdoms: Lost Crusade - رایز اف کینگدام (خیزش پادشاهی)

LilithGames
نسخهٔ ۱.۰.۸۰.۱۹
نصب +۲۰ هزار
دسته‌بندی استراتژی
حجم ۱٫۱۴ گیگابایت
آخرین بروزرسانی ۷ فروردین ۱۴۰۳
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

بازی خیزش پادشاهی‌ها: جنگ صلیبی گمشده؛ بازی برای بازنویسی تاریخ

تعداد بازی‌های پرطرفدار استراتژیک و سبک Real Time محدود است، ولی با این حال هنوز هیچ‌کدامشان تکراری و خسته‌کننده نشده‌اند. یکی از این بازی‌ها، بازی خیزش پادشاهی: جنگ صلیبی گمشده است که در همه دنیا طرفداران زیادی دارد. اگر از طرفداران این سبک بازی هستید، احتمالا بازی خیزش پادشاهی برایتان جذاب خواهد بود. دیگر وقتش رسیده که دهکده‌تان را بسازید و با تکیه دادن به تخت حکومتی، تاریخ را تغییر دهید.

درباره بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade

شاید تبلیغات این بازی را در سطح وب دیده باشید، چرا که در خیلی از سایت‌ها این بازی را تبلیغ کرده‌اند. اگر حالا کنجکاو شده‌اید که ببینید بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade چیست و در چه سبکی ساخته شده است، باید گفت این بازی به طور کلی شما را به فرماندهی جنگ دعوت می‌کند. 
در صورتی که تجربه اجرای بازی کلش آف کلنز را داشته باشید، حتما می‌دانید که محدودیتی در این بازی برای جنگ‌ها وجود ندارد. بنابراین اگر تشنه جنگ هستید و لحظه‌ای آرام ندارید، با کلش آف کلنز می‌توانید همیشه به جنگ ادامه داده و دهکده‌تان را گسترش دهید. 
اما مهم است که بدانید در بازی خیزش پادشاهی‌ها: جنگ صلیبی گم شده، نمی‌توانید هر زمان که اراده کنید، جنگی راه انداخته و رشادت‌هایتان را به رخ بکشید. این بار داستان‌هایی پیش‌رویتان است که باید بتوانید با استراتژی و لشکری که دارید، نبردهای داستانی را پشت سر بگذارید.

داستان بازی Rise of Kingdoms چیست؟

برای شروع بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade پیشکار شما گزارش می‌دهد که وایکینگ‌ها به نزدیکی شهر رسیده‌اند و در حال نابودی همه دار و ندار اهالی شهر هستند. نورس‌های دریانورد به رهبری راگنار و بیورن آیرونساید می‌جنگند و همه چیز را غارت می‌کنند. شما باید انتخاب کنید که می‌خواهید تمدنی قدرتمند بسازید یا با این لشکرها در میدان نبرد بجنگید.
جنگویان شیردل وایکینگ‌ها آخرین افرادی هستند که وارد راکفورد شده‌اند. حالا وقت آن رسیده که سفر به این منطقه را برای ساخت تمدنی جدید شروع کنید. اصلی‌ترین لشکر این تمدن، پیاده نظام‌هایی هستند که از هیچ‌چیز نمی‌ترسند و فقط با کشته شدن دشمنانشان انگیزه می‌گیرند. در بازی هیچ محدودیتی وجود ندارد و می‌توانید با استفاده از امکانات مختلف بازی، سرنوشت اهالی شهر را در بازی تغییر دهید. 
جنگ‌های بازی Rise of Kingdoms شباهت زیادی به لرد موبایل دارد و شما باید سربازانتان را برای یک نبر تن‌به‌تن آماده کنید. برای این‌که بتوانید جلوی حریف‌ها ایستادگی کنید، باید دهکده‌تان هرروز بزرگ و بزرگ‌تر و در نتیجه قدرتمندتر شود. سطح ساختمان‌ها را افزایش دهید تا با مقاوم‌سازی بناها از شکست مقابل حریفتان جلوگیری کنید.

نبردها و جنگ صلیبی بین قبیله‌ای

در بازی خیزش پادشاهی سعی شده ملت‌هایی وجود داشته باشند که تمدن تاریخی و هویت واقعی دارند. این ایده برای خیلی از گیمرها جالب‌توجه بوده است، چرا که با این کار حس بهتری از بازی به شما القا خواهد شد. از آنجا که اصلی‌ترین بخش بازی جنگ‌ها و حماسه‌آفرینی‌های آن است، با حضور تمدن‌های واقعی شما در دل ماجراهایی هستید که زمانی در واقعیت به وقوع پیوسته‌اند. 
در بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade شما هستید که انتخاب می‌کنید با کدام قبیله بجنگید. مثلا در دهکده کنار شما جنگ شده و ناگهان حس انسان‌دوستی و اتحادتان گل می‌کند. در این صورت می‌توانید تعدادی از نیروهایتان را برای کمک به او بفرستید یا می‌توانید یک ضدحمله به کسی همسایه شما را مورد تعرض قرار داده‌، بزنید تا دهکده‌اش را با خاک یکسان کنید. همین ویژگی‌هاست که بازی خیزش پادشاهی: جنگ صلیبی گمشده را منحصربه‌فرد کرده است.

نقشه بدون مرز بازی را دست‌کم نگیرید

نقشه بازی یک جاسوس دو جانبه که نه، چندین و چند جانبه است. همانقدر که وضعیت دهکده‌های دیگر را به شما نشان می‌دهد، شرایط قلمروی شما را هم در اختیار دیگران قرار می‌دهد. با همین نقشه است که هرکسی می‌تواند فکر شوم حمله به دیگران را در سرش بپروراند.
هیچ مرزی در بازیRise of Kingdoms  وجود ندارد. بنابراین شما می‌توانید هرچقدر که می‌خواهید در بازی پیش‌روی کنید. بازی زوم بی‌نهایت دارد و به شما این اجازه را می‌دهد که دهکده‌های مختلف را بررسی کرده و آماده حمله به دهکده‌هایی شوید که به نظرتان شرایط ایده‌آلی برای حمله دارند. یکی‌دیگر از ویژگی‌هایی که در نقشه وجود دارد، رودخانه، کوه و موانع طبیعی است که برای رسیدن به دهکده‌های مختلف باید لشکرتان را از آن‌ها عبور دهید. مگر می‌شود بازی این همه واقعی باشد!

انتخاب تمدن با شماست

وقتی بازی را نصب کردید، باید یکی از 11 تمدن تاریخی را انتخاب کرده و قبیله‌تان را بسازید. هر تمدن ویژگی خاص خودش را دارد و این شما هستید که انتخاب می‌کنید از کدام تمدن باشید. نکته جالب این است که معماری هیچ‌کدام از ساختمان‌های تمدن‌ها شبیه هم نیست و هرکدام با دیگری تفاوت دارد. سرباز‌ها، قهرمان‌ها، نوع پوشش و... هر تمدنی مختص خودش بوده و با بقیه تمدن‌ها تفاوت زیادی دارد.
تمدن‌هایی مانند، چین، مصر باستان، پارس و روم در این بازی ساخته شده تا دستتان برای انتخاب تمدن و قلمرو کاملا باز باشد. هرچه می‌گذرد، تکنولوژی‌های دهکده شما هم بیشتر می‌شود. البته نوع و گستره این تکنولوژی‌ها به تمدنی که اول انتخاب کردید، بستگی دارد. 
شما در بازی خیزش پادشاهی‌ها: جنگ صلیبی گمشده با شهرسازی و استراتژی Real time مواجه هستید و باید خودتان را به بزرگ‌ترین پادشاه کل بازی تبدیل کنید. نگاهتان به اول بازی نباشد که فقط یک دهکده کوچک را مدیریت می‌کنید، رفته‌رفته وسعت حکومتتان بیشتر و بیشتر خواهد شد.

کشف رازهای بازی را از دست ندهید

به طور کلی اطراف دهکده‌تان پر است از یک مه غلیظ و نمی‌توانید هیچ‌ چیز را ببینید. شاید دیوار به دیوار دهکده‌تان یک گنج بزرگ باشد، اما از کجا باید متوجه شوید؟ این کار خیلی سخت نیست، فقط باید یک پیشاهنگ بفرستید تا آن‌ها را کشف کند. 
حواستان باشد که در بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade از هیچ بنا، سازه و مدخل به سادگی نگذرید. معبد‌های متروکه، قلعه‌های بربری، غارهای مرموز و دهکده‌ها را مورد بررسی قرار دهید. با این کار باید بتوانید اطلاعاتی درباره دشمنانتان به دست آورده و خودتان را برای نبرد آماده کنید.

نیروهایتان را بدون محدودیت حرکت دهید

هرزمان که بخواهید، می‌توانید دستورهایی برای نیروهایتان صادر کنید و استراتژی جنگ را کلا تغییر دهید. به شهر دشمن حمله کنید و بعداز نابود کردن چندین ساختمان به عقب برگردید. با نیروهای قبیله‌تان دیدن کنید و آن‌ها را هم برای جنگ آماده و متحد خود کنید. 
بدون شک کمک گرفتن از اعضای قبیله می‌تواند کار شما را برای تصرف یک شهر راحت‌تر کند. برای این‌که بتوانید دهکده‌تان را گسترش دهید، به منابع مختلفی مثل چوب نیاز پیدا می‌کنید. پس نیروهایتان را به جنگل بفرستید تا چوب جمع کرده و وضعیت را برای آینده بهتر فراهم کنند. همچنین شما می‌توانید نیروها را به چند دسته تقسیم کنید تا هرکدام در یک جبهه بجنگند. 
به طور کلی محدودیتی برای به کار گیری نیروهایتان ندارید. آن‌ها همیشه گوش به فرمان شما هستند. پس برای جنگ، دفاع، گسترش قلمرو و... روی کمکشان حساب کنید.

شهرسازی و جنگ در تمدن‌های گذشته آسان نیست

شاید بپرسید در بازیRise of Kingdoms  چگونه باید شهرمان را گسترش بدهیم؟ شما باید با ارتشی که دارید، به بقیه دهکده‌ها حمله کرده و تجهیزات آن‌ها را غارت کنید. بخشی از غرامت‌های جنگی را به ساخت تجهیزات اختصاص دهید. در بیشتر بخش‌های بازی از سندهای تاریخی استفاده شده است. این سندها یادآور وقایع تاریخی است که مورخان در کتاب‌هایشان نوشته‌اند. 
هرچند کارگرانی با ویژگی‌های خارق‌العاده در دنیای واقعی وجود ندارند‌، اما سازندگان، آن‌ها را به این بازی اضافه کرده‌اند. این را در نظر داشته باشید که هیچ کدام از پادشاهان یک شبه موفق نشده‌اند، پس شما هم باید زحمت زیادی بکشید، زمان بگذارید و با تصمیم‌گیری‌های درست بازی را مدیریت کنید. اگر می‌خواهید تاریخ را تغییر دهید، وقتش رسیده که این بازی را نصب کرده و همه چیز را از اول بنویسید.

قهرمان‌های بازی را بشناسید

مگر می‌شود یک بازی استراتژیک باشد و قهرمان‌هایی در آن وجود نداشته باشند؟ در بعضی از قسمت‌های بازی قهرمانانی را می‌بینید. 27 قهرمان در بازی وجود دارد که هرکدامشان نیروی خارق‌العاده‌ای دارند. البته از همان اول به این نیروها دسترسی ندارید و رفته‌رفته با پیشرفت در بازی قفل آن‌ها برایتان باز می‌شود و امان از وقتی که به همه این قهرمان‌ها دسترسی داشته باشید! 
در روند بازی باید علاوه‌بر جنگیدن، دفاع از شهر و مراقبت از وضعیت فعلی، شهرتان را هم گسترش دهید. اگر به شهرسازی و ساخت ساختمان‌های جدید علاقه‌مند نباشید، این بازی برایتان حوصله سربر خواهد بود.

جلوه‌های صوتی و گرافیکی بازی خیزش پادشاهی

بی‌شک بازی با این همه ویژگی مثبت حتما باید گرافیک فوق‌العاده‌ای هم داشته باشد. جلوه‌های گرافیکی و افکت‌های حرکتی در بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade به‌خوبی طراحی شده است که حس واقعی بودن فضای آن را بیشتر به شما منتقل می‌کند. برای ساخت قوم‌ها وقت زیادی صرف شده و گویش هرقوم با دیگری متفاوت است. برای مثال اگر تمدن چین را انتخاب کنید، راهنماها، سربازها، افراد قبیله، همه و همه به زبان چینی صحبت می‌کنند.

ویژگی‌های مثبت بازی Rise of Kingdoms

این بازی سراسر خوبی و کیفیت است و هرچه از خوبی‌های آن بگوییم کم گفته‌ایم. زمانی که بازی خیزش پادشاهی‌ها: جنگ صلیی گمشده منتشر شد، 8 تمدن در آن وجود داشت، اما بعداز چند آپدیت تعداد این تمدن‌ها به 11 رسید. این بازی مرتب آپدیت می‌شود تا باگ‌ها رفع شده و امکانات بیشتری هم به آن اضافه شود. 
گیم‌پلی بازی بسیار روان و کاربردی طراحی شده تا گیمر احساس خوبی از آن بگیرد. اگر در رویاهایتان همیشه خودتان را روی تخت پادشاهی می‌دیدید، وقتش رسیده که بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade را نصب کرده و قلمرو پادشاهی خودتان را بسازید.

بازی خیزش پادشاهی، بازی که در تصوراتتان نمی‌گنجد

این بازی یک بازی معمولی نیست و در آن به جزییات زیادی توجه شده که هرکدام از آن‌ها شما را به دنیای دیگری می‌برد. شما هستید که رئیس یک قبیله می‌شوید و رفته‌رفته حکومتتان را گسترش می‌دهید. اگر نظری درباره Rise of Kingdoms: Lost Crusade دارید، حتما با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

آیا این بازی آنلاین است؟ 

بله، بازی خیزش پادشاهی به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و در ان می‌توانید با افراد مختلف سراسر دنیا بجنگید.

بازی Rise of Kingdoms: Lost Crusade برای چه رده سنی ساخته شده؟ 

شرکت سازنده توصیه کرده که افراد بالای 10 سال این بازی را انجام دهند.

کدام تمدن‌ها در این بازی وجود دارد؟ 

تمدن‌هایی مانند چین، فرانسه، ایران، روم و... در بازی وجود دارد که در هرکدام از آن‌ها بزرگترین فرمانروایان این تمدن‌ها هم حضور دارند.
 
نظرات کاربران - ۸۴۲ رأی
۴.۵ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
samer
samer
۱۴۰۲/۱۲/۰۸
چرا زبان فارسی رو بهش اضافه نمیکنند .. جر خوردم انقدر گفتم /:
ali R
ali R
۱۴۰۲/۱۲/۰۲
زبان فارسی از کمبود های بازی هست که سالیان درازیه بازیکنان از این موضوع گله دارند
مجید
مجید
۱۴۰۲/۱۱/۱۱
سلام خسته نباشید گروه بازار میخواستم بدونم پرداخت درون برنامه ای برای این بازی فعال خواهد شد یا نه؟! ممنون میشم جوابم را بدهید