لاغری = ورزش + دانش + رژیم غذایی

لاغری = ورزش + دانش + رژیم غذایی

نسخه v۱.۱
۱۰
نصب فعال
تناسب اندام
دسته
۲
مگابایت
حجم

لاغری = ورزش + دانش + رژیم غذایی


نام برنامه دربرگیرنده تمامی قسمت های برنامه می باشد.


این برنامه مشتمل بر بیش از 90 روش و تجربه و بالغ بر بیش از 350 صفحه مطلب می باشد که به هر کسی جهت دستیابی به سلامتی کمک میکند.


 


قسمت های مختلف برنامه عبارتند از:


توضیحات و تعاریف اولیه


رژیم غدایی


رژیم غذایی سالم


مزایای رژیم غذایی


دیابت و رژیم لاغری


کالری غذاها


کالری فعالیت های روزانه


نکات علمی درباره لاغری و چاقی


ورزش و لاغری


رژیم های لاغری


ماساژ و لاغری


 


رژیم غدایی مجموعه خوراکی است که یک موجود زنده مصرف می‌کند. گاه انسان‌ها از رژیم غذایی ویژه‌ای پیروی می‌کنند که ممکن است توسط پزشک یا متخصص تغذیه به آن‌ها توصیه شده باشد که به آن رژیمِ درمانی می‌گویند (مثلاً در بیماری دیابت). گاهی فرد برای لاغر شدن یا چاق شدن از رژیم لاغری یا رژیم چاقی (رژیم افزایش وزن) پیروی می‌کند. همچنین برخی از افراد مایلند در رژیم غذایی خود تنها از گیاهان استفاده کنند که به رژیم خوراکی آن‌ها گیاهخواری گفته می‌شد.


 


رژیم غذایی سالم، رژیمی است که به حفظ و بهبود سلامت عمومی بدن کمک می‌کند. رژیم غذایی سالم مواد مغذی لازم، مایعات کافی، آمینو اسید و اسیدهای چرب لازم، ویتامین‌ها و مواد معدنی کافی و همچنین کالری لازم را برای بدن فراهم آورد. رژیم غذایی سالم نیازهای اساسی بدن را بدون اینکه شما را دچار اضافه وزن و بیماری کند، برای شما فراهم می‌کند. همچنین رژیم غذایی سالم به همراه ورزش می‌تواند خطر ابتلا به بیماریهایی از جمله چاقی، بیماریهای قلبی، دیابت نوع ۲، فشارخون بالا و سرطان را در شما کاهش دهد.


 


در دنیای صنعتی امروز شاهد فن آوری هایی هستیم که به ما کمک می کند تا انرژی خود را ذخیره کنیم ؛ کاهش فعالیت بدنی در عصر صنعت موجب افزایش بروز چاقی شده است. استفاده از خودرو، نشستن ساعتها در برابر کامپیوتر و کار با وسایل الکترونیکی منزل همه از این مقوله اند.


اکنون درایالات متحده از هر 8 نفر 1 نفر چاق است و شیوع چاقی در زنان بیشتر از مردان است.


افزایش چاقی خصوصا در کودکانی که ساعتها به بازیهای رایانه ای می پردازند بدلیل افزایش کلی مصرف غذا نیستبلکه بدلیل کاهش فعالیت ایشان است.


اگر بخواهیم رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیریم تا به وزن مطلوب برسیم ودر این وزن باقی بمانیم، باید محیط اطراف خود ومواد غذایی در دسترسمان را بشناسیم همچنین طبیعت بدن خود را بدانیم و ایندو را در حد نیاز تطبیق دهیم .
 
اصل مهم این است که با افزایش فعالیت بدنی ، به سلامت بدن و تناسب انداممان کمک کنیم.

logo-enamad logo-samandehi