سیستم کنترل پذیرش مسافر فرانگر

سیستم کنترل پذیرش مسافر فرانگر

نسخه ۱.۰.۲
۵۰
نصب فعال
سیر و سفر
دسته
۷
مگابایت
حجم

امروزه با افزایش تمایل مسافران به استفاده از حمل­و­نقل هوایی و افزایش روز افزون شرکت­های هواپیمایی و تعداد پروازهای آنها، مشکلات فراوانی برای فرودگاه­ها و شرکت­های ارائه دهنده خدمات زمینی ایجاد شده است. فرودگاه­ها مجبورند در یک فضای ثابت و با ظرفیت محدود به پذیرش مسافران پروازهای مختلف بپردازند.


سامانه کنترل پذیرش مسافر (Departure Control System) که به اختصار DCS نامیده میشود، فرایند پذیرش مسافر ایرلاین­ها را در فرودگاه به صورت سیستمی انجام می­دهد. فرایند پذیرش مسافر شامل مدیریت اطلاعات مسافران برای چک­این و صدور کارت پرواز، دریافت جامه­دان­ها، بوردینگ، مدیریت بار و تعادل هواپیما و انجام کنترل­ها می­باشد.


امروزه بیشتر سامانه­های DCS از فرمت بلیت ها الکترونیکی و واسط­های گرافیکی متفاوت شامل چک­این آنلاین (Online Check-in)، کیوسک­های چک­این (Check-in Kiosk) و چک­این توسط تلفن همراه (Mobile Check-in) استفاده می­شود. سامانه­ی DCS امکان دریافت لیست مسافران (PNL/ADL) را از سیستم­های رزرواسیون ایرلاین­ها و به روزرسانی اطلاعات مربوط به وضعیت مسافر شامل چک شدن، بورد شدن، پایان سفر و موارد دیگر را در PNR (Passenger Name Record) مسافر دارد.

logo-enamad logo-samandehi