Tic Tac Toe

Tic Tac Toe

Version 1.00
50
Active installs
Casual
Category
3
MB
Size

دوز:


با دانلود و نصب این اپلیکیشن به راحتی میتوانید بازی قدیمی دوز را بصورت تک نفره یا دو نفره انجام دهید. برای این کار تنها کافی است که با قوانین ساده ی این بازی جذاب آشنا باشید. 


آشنایی با قوانین و تاریخچه بازی: 


دوز در اصل یک بازی دو نفره‌ است که به‌ وسیله یک قلم و کاغذ انجام می‌شود. در جامعه بین الملل نام این بازی به دلیل علامت‌های X و O که در طول بازی استفاده می‌شود ایکس او نیز خوانده می شود. برای آغاز این بازی در یک صفحه، جدولی با ۳ ردیف و ۳ ستون رسم می‌شود و هر یک از طرفین در ابتدا یکی از علامت‌های X یا O را انتخاب می‌کنند و تا انتهای بازی برای پر کردن خانه‌های جدول از آن استفاده می‌کنند.
برای شروع بازی یکی از طرفین به قید قرعه علامت X یا O را که قبلاً انتخاب کرده در یکی از خانه‌های جدول ۹ خانه‌ای قرار می‌دهد. سپس نفر دوم علامت مربوط به خود را در یکی از خانه‌های دیگر که هنوز پر نشده‌اند قرار می‌دهد و پس از آن مجدداً نوبت نفر اول خواهد بود.
نقطه پایان بازی در هر مرحله جایی است که یکی از حریفان بتواند علامتی را که در ابتدای بازی انتخاب کرده در یکی از ردیف‌های افقی، عمودی یا قطری قرار دهد و در طول بازی هر یک از طرفین با قرار دادن علامت خود در مقابل علامت‌های حریف نباید اجازه دهند که حریف یک خط عمودی، افقی یا قطری را با علامت خود پر کند.
نام این بازی در ادبیات انگلیسی Tic-tac-toe و X-O می‌باشد.
ریشه ی تاریخی این بازی به عصر مصر باستان، ایران و امپراتوری روم بازمی گردد.


جهت بیان هرگونه پیشنهاد و انتقاد با رایانامه های زیر در تماس باشید:


dev.evergreenteam@gmail.com
evergreen.dev@hotmail.com


کاری از گروه برنامه نویسان همیشه سبز
 © Evergreen Developers Team

logo-enamad logo-samandehi