داستان انگلیسی مرگ ایوان ایلیچ

داستان انگلیسی مرگ ایوان ایلیچ

نسخه v۱.۰
<۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۳۲
مگابایت
حجم

مرگ ایوان ایلیچ   نوشتهٔ ادیب و نویسنده روس، لئو تولستوی.

ایوان ایلیچ، شخصیت اصلی داستان تولستوی، شخصی موفق در زندگی روزمره و کاری است ولی در زندگی شخصی دچار مشکلاتی است. البته این مشکلات به نوعی متاثر از موفقیت‌های کاری وی است. او بنا به دلایلی که در کتاب ذکر شده دچار یک بیماری سخت‌درمان می‌شود. تولستوی در این کتاب از تمام قدرت خود برای به تصویر کشیدن روحیات و احساسات یک بیمار سخت‌درمان استفاده می‌کند. تولستوی روحیات یک چنین بیماری را از لحظه آگاه شدنش به بیماری تا لحظه خاموشی یا مرگ را به پنج مرحله تقسیم می‌کند. این مراحل پنج گانه عبارتند از: ۱-عدم پذیرش یا انکار، ۲-خشم، ۳-معامله، ۴ -افسردگی و ۵-پذیرش. ایشان تمامی این مراحل را به طور دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد.

مرحله انکار:  تنها به مراحل اولیه یا رویارویی با بیماری محدود نمی‌شود، این مرحله با حرف‌های پزشک معالج آغاز می‌شود. او از انکار یا عدم پذیرش به عنوان نوعی تسکسن یا درمان استفاده می‌کند.

مرحله خشم:  در این مرحله بیمار، دیگران را مقصر بیماری خود می‌داند. در داستان، ایوان ایلیچ ناراحتی خود را با آزار همسر و دیگر اطرافیان تسکین می‌دهد. او چنین می‌اندیشد که گویی او بیمار شده‌است تا دیگران سالم بمانند.

مرحله معامله:  از بین مراحل پنج گانه این مرحله کوتاه‌ترین مرحله‌است. بییمار با خود صحبت‌هایی مانند: ای خدا اگر فقط یک سال به من مهلت بدهی قول می‌دهم که مسیحی بشوم و.... سعی در به تاخیر انداختن زمان مرگ دارد.

مرحله افسردگی:  در این مرحله بیمار به عزای فرصت‌های از دست رفته می‌نشیند، در این مرحله بیمار نیاز به تاریکی تنهایی دارد و در این تاریکی و تنهایی، خیال همه چیز را در سر می‌پروراند.

مرحله پذیرش:  مرحله پذیرش، آخرین مرحله یک بیمار که تهی از ااحساسات می‌شود است. در این مرحله گویی درد از میان رفته‌است. در این مرحله، سکوت پرمعناترین شکل ارتباط است. در این مرحله، فشار دادن دست دوست، نگاهی سنگین و... پرمعناترین معانی را از ژرفای یک بیمار درحال مرگ من به خواننده منتقل می‌کند.

ما متن انگلیسی و داستان صوتی انگلیسی اونو براتون آماده کردیم هم برای لذت بردن هم برای تقویت زبان انگلیسی بسیار کاربرد داره.

امیدوارم لذت ببرید

logo-enamad logo-samandehi