مافیا

مافیا

نسخه ۱.۰.۱
+۱ هزار
نصب فعال
تفننی
دسته
۶ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

مافیا، نبرد بین اقلیتی آگاه و اکثریتی ناآگاه

بازی مافیا، یه بازی جذاب و سرگرم کننده ست که توی جمع دوستا یا مهمونیا، میتونه ساعت‌ها شما و اطرافیانتون رو سرگرم کنه. این بازی با رابط کابری ساده و جذاب، تمام نقش‌های مورد نیاز بازی رو داره و با قابلیت مدیریت بازی ( خدا ) میتونه لحظات باحالی رو براتون رقم بزنه.

این برنامه تعیین نقش و پخش کارت رو بین بازیکنان به عهده می گیره.

مافیا چیست؟
مافیا یک بازی گروهی است که نبرد بین یک اقلیت آگاه و یک اکثریت ناآگاه را شبیه‌سازی می‌کند. بازیکنان به طور مخفیانه تعیین نقش می‌شوند: یا مافیا، که همدیگر را می‌شناسند؛ یا پلیس، که تنها از تعداد افراد مافیا آگاه هستند. در فاز شب بازی، افراد مافیا به صورت مخفیانه یک پلیس را می‌کشند. در طول فاز روز، تمام بازیکنان بازمانده در مورد هویت‌های مافیایی بحث می‌کنند و برای حذف یک مظنون رای می‌دهند.
بازی ادامه می‌یابد تا زمانی که همه‌ی مافیاها حذف شوند (برد پلیس) و یا تعداد مافیاها و پلیس‌ها برابر شود (برد مافیا).

روند کلی بازی
در این بازی بی‌گناهان متهم و حتی کشته می‌شوند (از بازی بیرون انداخته می‌شوند) در حالی که مافیای اصلی (گروه آگاه) تلاش می‌کنند تا دیگران (اکثریت ناآگاه) را متقاعد کنند که خودشان قاتل نیستند. مجرمان واقعی در این بازی ممکن است به دروغ خود را راستگو معرفی کنند و پلیس راستگو باید در مقابل بتواند دست مافیا را رو کند و شهروندان را متقاعد کند تا علیه مافیا دست به کار شوند.
برخی استدلال می‌کنند که بازی مافیا، شبیه ساختن آن چیزی است که در دنیای واقعی در اجتماع و سیاست رخ می‌دهد. آنان مافیا را شبیه سیاست‌ورزی و سیاست‌مداری می‌دانند به گونه‌ای که بازیگران این عرصه باید در فریب نخوردن و فریب دادن توانایی بالایی داشته باشند. در این بازی همچون دنیای سیاست هر فردی باید به شدت مراقب رفتار، گفتار خود و متهم نمودن دیگران باشد تا اکثریت بازیگران سوء برداشتی از او نداشته باشند.

این بازی به نوعی شبیه‌سازی فرایند دادرسی در دادگاه نیز هست که هر کسی در جایگاه وکیل خود باید در برابر یک قاضی بی‌طرف از خود دفاع کرده و شواهد و سرنخ‌های اتهام دیگران را رو کند و با استدلال دیگران را متقاعد کند که خود متهم نیست و کسی دیگری متهم است و در نهایت این هیئت منصفه (متشکل از خود بازیگران) است که رای می‌دهد که آیا توضیحات و استدلال‌های آن فرد پذیرفته شده‌است یا خیر.


متوجه روند بازی نشدی؟
هیچ اشکالی نداره. بازی بخش راهنما داره که میتونی کامل بازی رو یاد بگیری.

توجه توجه
یادتون باشه که این برنامه خود بازی نیست، یک همیار برای انجام بازی اسپای بوده و خود بازی را باید با هم دوستا یا خانوادتون در دنیای واقعی انجام بدید!

اگه هر مشکلی هم توی روند بازی یا کارکرد برنامه دیدین، میتونین بهمون گزارش کنین تا توی آپدیت بعدی رفعش کنیم.


حین بازی یادتون نره که مراقب مافیاها باشین.تگ‌ها: مافیا، مافیا آلتیمیت، شب میشه، گادفادر، اسپای، جاسوس، اسپای پلاس، spy، ‌spy plus، mafia، mafia ultimate

نظرات کاربران

علی اکبر هراتی
۱۳۹۹/۱۰/۲۶
لطفا فاز شب و گرداننده که نقش ها را در شب صدا بزند و چالش دادن و زمان دفاعیه و زمان داده گاه رفتن را به بازیتون اضافه کنید.
emory
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
در زمینه خودش یکی از بهترین و یحتمل بهترینه. ویدئو دیدن داخل بازی هم برای حمایت از تولیدکنندس درکشون میکنم. عالی و روان
kati
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
اپدیت عالی بود👏🏻👏🏻👏🏻
مجید
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
بهترین مافیای کافه بازار. ۵ ستاره هم کمشه ⭐🌟⭐🌟⭐
tanin.zar.0
۱۳۹۹/۱۰/۲۲
عالی
رسول عربی
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
عالیه . این بازی همه ی نقش ها رو دار . ممنون از سازنده بازی
علی
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
رابط کاربریش بین بقیه بازی های مافیا از بقیه بهتره👌
.:EmaD:.
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
عاللیی. بهترین مافیای بازار با اختلاف! 🌟
yamin
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
عالی❤🌹
شاهین
۱۳۹۹/۱۰/۲۴
واقعا عالیه یعنی محشره👍👍👍
سام
۱۳۹۹/۱۰/۲۱
سلام لطفاً کاری کنید که رای گیری برای بار اول هم باشه و بشه چند نفر رو داخل دفاع آورد. لطفا سابقه رای هم اضافه کنید .
مصطفی
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
یکی از برنامه های خوب مافیا برای نقش دادن که نقشهای خوب رو داره اکثرا و پولی هم نیست و فقط یکبار کافیه تبلیغ ببینید فقط توضیحات نقشها ناقصه
هلیا
۱۳۹۹/۱۲/۲۱
خیلی خیلی عالیه عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی عالی