طالع شما

طالع شما

نسخه v۳.۱
۱۰
نصب فعال
سرگرمی
دسته
۸
مگابایت
حجم

تا حالا چیزی درباره طالع بینی شنیدی؟


تا حالا شده بخوای بدونی ماه تولدت چه نمادی داره و متولدین هر ماهی چه خصوصیاتی دارن؟


تا حالا شده بخوای بدونی با متولدین چه ماه هایی همخونی داری؟


تا حال شنیده بودی که سال ها هم مثل ماه ها، تو طالع بینی تاثیر دارند؟


تا حالا شده بخوای تاثیر ماه و سال رو تو طالع بینی با مثلا روابط پدر و مادر با فرزند یا دوستی و یا شرکات بررسی کن؟


 


این برنامه همه این موارد و کلی موضوعات و موارد دیگه رو با هم جمع کرده!!!


 


شامل قسمت های:


درباره طالع بینی


طالع بینی بر اساس سال تولد


مشخصات کلی متولدین هر سال


مشاغل مناسب متولدین هر سال


افراد مشهور متولد هر سال


متولدین ماه های این سال


ارتباط پدر و مادر متولد این سال و فرزند سایر سالها


رابطه شغلی متولدین هر سال


رابطه دوستی متولدین هر سال


رابطه عاطفی متولدین هر سال


تفاوت شخصیتی افراد از روی ماه تولد


خصوصیات متولدین ماههای مختلف سال


گالری تصاویر


 


 


 


طالع‌بینی به روش هایی گفته می‌شود که برخی باور دارند به یاری آنها می‌توان از آینده و سرنوشت هرکس آگاه شد. علم اخترگویی یا طالع‌بینی یعنی تعبیر و تفسیر آینده با توجه به وضعیت ستارگان، و علم اخترشناسی یعنی پژوهش علمی ستارگان و علم کائنات، نخست از سده هفدهم میلادی از یکدیگر جدا شدند. امروز طالع بینی یا ستاره خوانی مورد تایید مجامع علمی نیست، و بسیاری از مردم آن را خرافات و موهوم پرستی می دانند.


طالع بینی را می توان زیرمجموعه ستاره‌بینی دانست که معمولاً با توجه به تطبیق وضعیت سماوی با تولد فرد مربوط می‌شود؛ ولی طالع‌بینی اعداد، اسامی، رنگ (علاقه به رنگ خاص) و امور دیگر نیز گفته می‌شود.


هزاران سال پیش آسمان شب برای مردم نسبت به امروز اهمیت بسیار بیشتری داشت. آنها نقوش درهم و برهم ستارگان را به عنوان تصویری از جهان زمینی می پنداشتند و نام اشیا، قهرمانان افسانه‌ای و بیش از هر چیز جانوران مورد علاقه و احترام خود را به این نقوش آسمانی می‌دادند. آنها در گروه معینی از ستارگان درخشان نقش ثور (گاو)، حمل (بره)، حوت (ماهی) و جدی (بز) و بسیاری از صورت های دیگر را می‌دیدند.


علاوه بر آنها به فرایندهایی که در آسمان نقش می گرفتند، قبل از هر چیز توجه می‌کردند: آنها مشاهده می‌کردند که چگونه ماه به طور منظم و به تناوب تغییر شکل می‌دهد. آنها این نکته را دریافتند که تعدادی از ستاره‌های درخشان متفاوت از اغلب ستارگان دیگر حرکت می‌کنند و آنها را ستاره‌های مهاجر یا سیاره‌ها نامیدند. و آنها با اشتیاق می‌خواستند بدانند که این بازی های آسمانی منحصربه‌فرد چه معنا و مفهومی برای آنها می‌تواند داشته باشد. آیا خورشید، ماه و سیاره‌ها شاید خدایانی بودند، که در ارتفاعی غیر قابل دسترس و بالاتر از همه چیز این سو و آن سو می‌رفتند؟ بنابراین کم و بیش به این ترتیب بود که طالع بینی (اخترگویی یا تنجیم) به وجود آمد، علمی که در آن انسان بر اساس وضعیت ستارگان به ظاهر می‌تواند آینده را پیشگویی کند.


تمام تمدن های بزرگ قدیمی در آسیا، آفریقا، آمریکا منجم هایی، اغلب از فرقه راهبان و عالمان، در دربار و بارگاه خود داشتند که به طور مرتب فرایندهای آسمانی را مشاهده و نظاره می‌کردند، مشاهدات خود را در دفاتری ثبت می کردند و تلاش می کردند این فرایندها را تعبیر و تفسیر کنند. طالع بینان یا منجمان به پیشگویی سرنوشت شاهان یا قلمرو پادشاهی آنان می پرداختند. در همه جا حکمرانان تصمیم‌های خود را با توجه به رای و نظر منجمان دربار خود اتخاذ می کردند. برای نمونه آنها مسائلی را ازقبیل این که چه موقع باید ازدواج کنند، یا به لشکرکشی و جنگ بپردازند و یا به ساخت یک کشتی اقدام کنند، همیشه از منجمان خود می پرسیدند.


از حدود دو هزار سال پیش ستاره خوان ها یا طالع گویان به تعبیر و تفسیر آینده مردم عادی نیز پرداختند. آنها برای این کار آنچه را اصطلاح ((طالع نما)) نامیده می شود، و در آن وضعیت سیاره‌ها در لحظه تولد شخص کشیده شده است، تهیه می کنند. یکی از طالع بینان معروف قدیمی ((کلادیوس بطلمیوس)) (تولد ۸۷، وفات ۱۶۸ میلادی) که در شهر اسکندریه (در مصر) زندگی می کرد، در سال ۱۵۰ میلادی آگاهی های طالع‌شناسی آن زمان خود را در کتابش به نام ((تترابیبلوس)) گردآوری کرد و انتشار داد که طالع بینی یا اخترگویی یا ستاره خوانی امروز هنوز هم بر اساس و مبنای این کتاب قرار دارد.


طالع‌بینی بررسی رابطه زادروز افراد و ویژگیهای شخصیتی آن‌ها از طریق ارتباط دادن آن به اجرام آسمانی می‌باشد. در این شبه علم با محاسبه نموداری موسوم به زایچه که نحوه قرارگیری خورشید و سیارات در صورت‌های فلکی را در زمان زایش فرد نشان می‌دهد، سعی بر پیش‌گویی سرنوشت و ویژگی‌های اخلاقی فرد می‌شود. 

logo-enamad logo-samandehi