کمر درد

کمر درد

نسخه ۲
۲۰۰
نصب فعال
پزشکی
دسته
۵
مگابایت
حجم

 


کمر درد​
 
*** ما در این برنامه سعی کرده ایم با اطلاعات در ابتدا پیشگیری از این درد و سپس راه های مقابله با آن و درمان آن را همراه با عللش توضیح دهیم. در این برنامه تلاش شده تا اطلاعات پزشکی کمر درد به صورت طبقه بندی شده و جامع در اختیار شما قرار گیرد. همچنین در هر موضوع توضیحات کاملی به زبان ساده در مورد بیماری و روش های پیشگیری و درمان آن ها و نیز اطلاعاتی در مورد بهبود وضعیت سلامتی و تندرستی ارائه شده است.
*این برنامه هم آپدیت محور می باشد و مطالب به صورت سطح بندی در آپدیت های متوالی ارائه خواهند شد.
* مباحث مورد نیاز به عکس حتی المقدور با عکس مربوطه بیان شده
بخش های مختلف برنامه:
کمر درد، دلایل درد کمر، پیشگیری، تسکین درد، ورزش، نشستن و ایستادن، عوامل موثر، اشتباهات رایج،سیاتیک، گودی کمر، میز نشین ها، درد شانه و گردن، درمان، بارداری و کمردرد، طب سنتی، طب سوزنی، دیسک کمر، آرتروز و ...
کمر ارتباط دهنده بالا و پایین بدن به همدیگر بوده و بیشترین فشار وزن در بدن را تحمل می‌کند. به همین دلیل آسیب دیدن و کمردرد بخصوص موقع خم‌شدن، برداشت و یا حرکت دادن بدن بسیار معمول می‌باشد و هرفرد حداقل یکبار کمردرد را تجربه می‌کند. کمردرد یکی از معمول‌ترین دلایل غیبت از کار و یا مراجعه به پزشک است. هرچند کمردرد آزاردهنده و ناراحت کننده است ولی معمولا مشکلی جدی نمی‌باشد و پیشگیری و یا کاهش درد کمر با انجام روش‌ها و رعیات عواملی ممکن می‌باشد. اگر نتوانستید از کمردرد پیشگیری کنید، درمان های ساده خانگی معمولا برای درمان کمردرد ممکن می‌باشد و جراحی معمولا برای درمان این درد معمول مورد نیاز نیست از هر ۱۰ نفر بزرگسال ۶ نفر آنها مبتلا به كمردرد مي‌شوند. فردي كه دچار كمردرد مي‌شود نسبت به ساير بيماري‌ها ممكن است روزهاي بيشتري از كار غيبت نمايد. در خيلي از موارد، درد كمر تنها يك هفته طول مي‌كشد اما در بسياري از افراد مشكل درمان مي‌شود. در تعداد كمي از افراد، درد كمر به طور دائم باعث ناتواني طولاني‌مدت مي‌شود. درد كمر معمولاً توسط تخريب كوچكي از ليگامان‌ها و عضلات كمر ايجاد مي‌شود.

منابع مورد استفاده در این برنامه:

بیتوته beytoote.com
سیمرغ seemorgh.com
www.tebyan.com

logo-enamad logo-samandehi