بازی فکری ابلون

بازی فکری ابلون

نسخه ۱.۰.۱
+۲۰۰
نصب فعال
امتیازی
دسته
۷۰۶
کیلوبایت
حجم

*** حتما حتما بخوانید ***

___آیا اسم بازی جدید و معروف و جهانی ابلون را شنیده اید___ ؟!!آیا بازی جدید ابلون را در فروشگاه های بازی فکری دیده اید؟

همین ابتدا بازی فکری آبلون ( abalone ) را در اینترنت جست و جو کنید و معروفیت این بازی جهانی و المپیکی را مشاهده کنید!!!! (کافی است بازی فکری ابلون را جست و جو کنید و راهنمای آن را نیز مشاهده کنید)برای آگاهی بیشتر از برنامه لینک زیر را مشاهده کنید :
http://www.aparat.com/v/C1XM9


در اینجا ابلون را کاملا اصولی و حرفه ای بازی کنید (با دوستانتان جام ابلون برپا کنید)
قابلیت بازی به صورت تک نفره و دونفره.


هرجا که حوصلت سرمیره ابلون به دردت میخوره (داخل مهمونی داخل کلاس داخل دانشگاه و ....)بازی فکری ابلون( abalone ):


بازی ابلون یک بازی استراتژیک است که در سال ۱۹۸۷ توسط لورنت لوی و میشل لات اختراع شد . جذابیت این بازی تا بدانجا زیاد شد که در سال ۱۹۹۹ تعدادی از بازیکنان المپیک بازی های فکری ، تفاهم نامه ای را امضا کردند تا این بازی جایگاه ویژه ای در میان سایر بازی های فکری پیدا کند .

آموزش کامل ابلون در بازی آمده است . همچنین می توانید راهنمای کامل بازی را در اینترنت جست و جو کنید.
شیوه بازی ابلون( abalone ) :


آشنایی مختصر با نحوه بازی : (آموزش کامل بازی همراه با فیلم در برنامه قرار دارد)

حرکت مهره ها :

هر بازیکن در هر نوبت ، می تواند یک یا ردیفی از مهره های خود را حرکت دهد . در هر حرکت ، به یکی از دو روشی که در ادامه می آید ، می توانید یک یا دو و یا سه مهره متعلق به خودتان را ، تنها به اندازه یک خانه ، حرکت دهید .

۱ . حرکت خطی :

در این شیوه حرکت ، یک ، یا دو ، یا سه مهره هم راستای متعلق به بازیکن ، می توانند همزمان به صورت خطی ، به خانه مجاورشان منتقل شوند .

۲ . حرکت اریب :

در این حرکت ، یک ، یا دو ، یا سه مهره هم راستای متعلق به بازیکن ، می توانند همزمان به صورت اریب به خانه خالی مجاور انتقال داده می شوند .

توجه داشته باشید که در این شیوه حرکت ، تمام مهره های مورد نظر باید در تنها یک راستا جابجا شوند .


لطفا لینک خارجی بازی ابلون را نیز مشاهده کنید :
http://www.aparat.com/v/e4U3Tنکته :
شما می توانید یک رشته بلند هم راستا از مهره هایتان را ، با حرکت دادن یک ، یا دو و یا سه مهره در یک راستا ، از هم مجزا کنید .


دقت کنید شما می توانید در صفحه ای که درجه سختی بازی را تنظیم میکنید ، نوع چینش مهره ها را هم در ابتدا مشخص کنید. ما 4 مدل مختلف را برای شما در نظر گرفته ایم. کافی است مهره سفید را لمس کنید تا حالت ها را مشاهده کنید.
*********
برنده بازی کسی است که زودتر بتواند شش مهره حریف مقابل را از صفحه بازی خارج کند..
*********


توجه :
لطفا دقت کنید که در اول بازی شش ضلعی بازی خاموش است و باید بازی را به طور شانسی آغاز کنید تا شش ضلعی روشن شود. این کار برای جذابیت بازی می باشد. اگر مهره ای را انتخاب کردید و نمی توانید آن را تکان دهید و رنگش قرمز می شود باید دوباره همان مهره را انتخاب کنید تا از حالت انتخاب شده آزاد شود و یک مهره دیگر را انتخاب کنید و تکان دهید تا صفحه بازی روشن شود. چون در جلوی آن مهره ، مهره دیگری قرار دارد و قادر به حرکت مهره نیستید! کمی بازی کنید آشنا می شوید و از این بازی جهانی هیجان زده خواهید شد .

logo-enamad logo-samandehi