تصمیم گیری با روش AHP

تصمیم گیری با روش AHP

نسخه ۱.۷
رایگان
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
۵۰
نصب فعال
ابزارها
دسته
۱
مگابایت
حجم

اگر در مورد هر موضوعی  (انتخاب رشته ، خرید خودرو ، انتخاب نام نوزاد ، انتخاب همسر ، انتخاب شغل و ... ) بر سر دوراهی یا چند راهی قرار گرفته اید این اپلیکیشن میتواند با انجام محاسبات دقیق ریاضی وماتریسی به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید!

بگذارید کارکرد اپلیکیشن را با ذکر یک مثال توضیح دهیم :

تصور کنید که تصمیم گرفته اید یک خودرو بخرید !

اگر معیار شما در خرید خودرو فقط قیمت باشد تصمیم گیری برای انتخاب از بین گزینه های مختلف خودرو چندان دشوار نیست.اما همانطور که می دانید معیار های مهم دیگری نیز در این انتخاب مطرح هستند که باید مد نظر قرار گیرند و همین تعدد معیار ها باعث پیچیده شدن مساله می شود.در این جا است که به فرآیندی نیاز خواهیم داشت تا به دقت هر یک از خودروها ی مد نظر شما  را بر اساس اهمیت معیارهایتان بررسی  و مناسب ترین خودرو را برای شما تعیین نماید.

فرایند تحلیل سلسله مراتبی (َAHP) یکی از معروفترین و جامع ترین فنون تصمیم گیری با معیارهای چندگانه بر پایه محاسبات ریاضی و ماتریسی است که اولین بار در دهه 1970 توسط پروفسور توماس ال ساعتی  (Thomas L. Saaty) ابداع گردید و امکان فرموله کردن مسئله (انتخاب رشته ، خرید خودرو ، انتخاب نام نوزاد و ... ) و تحلیل دقیق آن را فراهم می آورد.  این روش بر مبنای مقایسه های زوجی بنا نهاده شده است .

نرم افزارهای گران قیمت و پیچیده ای برای فرایند تحلیل سلسله مراتبی برای کامپیوتر های رومیزی وجود دارند و نیاز به وجود اپلیکیشنی ساده و سبک برای تلفن همراه احساس می شد تا هر شخص بتواند در هر جایی ، بدون نیاز به تسلط بر جزییات فرایند تحلیل سلسله مراتبی ، به سرعت از این روش در تصمیم گیری های خود استفاده نماید.

 تمامی حقوق مادی و معنوی این اپلیکیشن محفوظ و متعلق به پدید آورنده می باشد.

logo-enamad logo-samandehi