خریدهای درون‌برنامه‌ای چیستند؟

درون تعداد زیادی از برنامه‌های رایگان و فروشی، اقلامی برای خرید اختیاری به شما عرضه می‌گردد. این پیشنهادات، برای افزایش قابلیت‌های برنامه طراحی شده‌اند. خرید درون‌برنامه‌ای تنها از طریق برنامه‌ایی که روی دستگاه‌تان نصب کرده‌اید قابل انجام است.

انواع خریدهای درون‌برنامه‌ای

سه نوع خرید درون‌برنامه وجود دارد: ۱. ارتقاءهای دائمی، مانند بازکردن مراحل بازی‌ها، حذف نمایش تبلیغات، یا افزودن امکانات برنامه (از نسخهٔ نمایشی به نسخهٔ کامل)؛ ۲. خریدهای قابل مصرف، مانند جان‌های اضافه برای یک شخصیت بازی؛ و ۳. تمدید خودکار اشتراک (مثل یک ماهنامه که هر ۳۰ روز یک‌بار از اعتبار شما مصرف می‌کند).

خرید درون‌برنامه‌ای چطور کار می‌کند؟

خرید درون‌برنامه‌ای کاملاً شبیه خرید عادی برنامه است؛ فقط شما برای خرید درون‌برنامه‌ای، از درون برنامه یا بازی به صفحهٔ پرداخت بازار هدایت می‌شوید و پس از انجام عملیات خرید، دوباره به محیط برنامه یا بازی بازمی‌گردید. هر سه نوع خرید درون‌برنامه‌ای، روی دستگاه‌های اندرویدی مختلف شما قابل مشاهده و استفاده است؛ یعنی اگر اشتراک مجله‌ای را خریده‌اید، یا تبلیغات یک برنامه را حذف کرده‌اید و یا برای حیوان درون بازی‌تان غذا خریده‌اید، همگی در دستگاه‌های دیگر شما نیز قابل استفاده خواهند بود؛ مشروط به این‌که، روی آن دستگاه‌ها نیز بازار را نصب کرده باشید و به حساب کاربری‌تان نیز وارد شده باشید.