دستیار کشاورز

دستیار کشاورز

نسخه ۱.۰.۰
نصب از بازار
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
۵۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۱
مگابایت
حجم

ایران به دلیل شرایط خاص آب و هوایی و محدودیت های منابع آبی از جمله كشور های است كه نیاز به تجدید نظر اساسی در ساختار نظام كشت بوده و در این راستا توسعه كشت گلخانه ای می تواند به عنوان یك راهكار مناسب مطرح باشد كه هم اكنون مورد توجه قرار گرفته است .

آنچه در این ارتباط می تواند مهم باشد تغییر نگرشی است كه نسبت به این نوع سیستم كاشت مطرح بوده و باید این باور ایجاد شود كه سیستم كشت گلخانه ای تفاوت اساسی با سیستم كشت سنتی داشته و علاوه بر تجربه نیازمند داشتن دانش گلخانه داری می باشد كه در این راستا . توجه به سبزیجات گلخانه ای از اهمیت خاصی بر خوردار است .

باتوجه به شرایط اقلیمی ایران از نظر محدودیت منابع آب شیرین , تنوع آب و هوایی و ... بهره گیری بهینه از این منابع از اولویت های برنامه ریزی كشور می باشد . كشت گیاهان در گلخانه به آب و زمین كمتری احتیاج دارد . اما كار بیشتری می طلبد . د حال با آموزش دادن نیرویی كار می توان از فضای كم گلخانه چندین برابر فضای آزاد را برداشت كرد . زیرا در محیط گلخانه كاشت و برداشت در تمام طول سال امكان پذیر بوده و در فصولی از سال كه محصولات در فضای آزاد غیر قابل كشت نیستند این امكان را فضای گلخانه به وجود می اورد كه گیاهان در غیر فصل خود پرورش یافته و محصولات گلخانه با كیفیت بهتر نسبت به كشت در زمین باز تولید و به بازار عرضه می شود.

ما در این برنامه مطالبی در باره ساخت گلخانه ،نحوه کشت برخی محصولات مانند گوجه فرنگی ، بادمجان و ... و همچنین آشنایی کامل با آفت کش ها و سموم کشاورزی اوردیم

logo-enamad logo-samandehi