خواب نما (شب اول)

خواب نما (شب اول)

۱۰
نصب فعال
معمایی
دسته
۷
مگابایت
حجم

با سری بازی های خواب نما ترکیبی از فضای مرموز سبک Escape Room با زبان پارسی و فرهنگ ایرانی را تجربه کنید!


-------------------------------------------------------------------


*** توجه: بنا به درخواست تعدادی از هموطنان عزیز، راهنمای کامل معماها به صورت موردبندی شده در انتهای همین توضیحات (البته با فاصله و هشدار قبلی!) آمده است.


-------------------------------------------------------------------


"شب اول" قسمت اول سری خواب نما و مقدمه ای کوتاه بر قسمت های بعدی است. 


ویژگی های متمایز:


- استفاده از آیتم های ایرانی در طراحی فضا


- استفاده از المان های فرهنگ پارسی (همچون اشعار حافظ) در طراحی معماها


_________________


امیدوارم تلاش حاضر مورد توجه هموطنان عزیزم قرار گیرد.


 


-------------------------------------------------------------------


هشدار: در قسمت زیر راه حل معماهای بازی با توضیح ارائه شده است:


-------------------------------------------------------------------


راه حل معماهای بازی:


-------------------------------------------------------------------


1. معمای رنگ ها: در این قسمت باید با ایجاد ترکیب صحیح رنگ ها، رنگی مشابه رنگ صورتی بالای صفحه درست کنید. جواب:  روی کلید رنگ قرمز 4 بار، رنگ سبز 1 بار، و رنگ آبی 3 بار ضربه بزنید. تابلو کنار می رود و با لمس کلید پدیدار شده به کمد دسترسی پیدا می کنید.


2. معمای تابلوی مونا لیزا: به تابلو از نزدیک نگاه کنید. مربع سبزرنگی روی تابلو هست که با لمس آن 4 رقم پدیدار می شوند. این ارقام یکی از رمزهای کمد لوزی شکل هستند، ولی برای پیدا کردن ترتیب درست آنها باید معمای اشعار حافظ را حل کنید:


3. معمای اشعار حافظ: بعد از حل کردن معمای رنگ ها، و دسترسی به کمد روی زمین، دفترچه ای با 4 بیت شعر از حافظ داخل کمد می بینید. این اشعار ترتیب درست ارقام موجود روی تابلوی مونالیزا را نشان می دهند. اعداد 1 تا 4 شماره رقم، و هر شعر سرنخی به محل آن رقم روی تابلو است. جواب: بیت اول به "گیسو" و "مو" اشاره می کند، بیت دوم به "دهان و لب"، بیت سوم به "چشم"، و بیت چهارم به "دریا"، در نتیجه جواب عدد 7930 است.


4. معمای رمزهای کمد لوزی شکل: رمز پایینی با حل سه معمای فوق بدست می آید. برای پیدا کردن رمز بالایی، با چند بار لمس دراور کشودار صفحه اول، آن را کنار بزنید. علائم روی دیوار هستند. منتها باید آن ها را برعکس (از راست به چپ) وارد کنید: شعری که در کنار قسمت ورود علائم نوشته شده به "آینه" اشاره دارد که مشخص می کند علائم باید طوری وارد شوند که انگار در آینه دیده می شوند، یعنی با ترتیب معکوس. بعد از ورود هر دو رمز داخل کمد لوزی شکل، یکی از تخته هایی که در خروجی را بسته است کنار خواهد رفت.


5. معمای رمز xyz: هر کدام از حروف x، y، و z یکی از ارقام 1 تا 9 هستند که باید به ترتیب زیر عبارت xyz وارد شوند. راه حل پیدا کردن ارقام: داخل کمدهایی که سمت چپ صفحه هستند 2 عروسک وجود دارد. هر کدام با فشار دادن دکمه چراغ قوه مانندی که در دست دارند راهنمایی هایی برای حل معما ارائه می کنند. از یادداشتی که داخل کمد است مشخص می شود که قهوه ای دروغ می گوید، یعنی کمک های آن عروسک همه اشتباه هستند ولی عروسک دیگر همه درست هستند. اگر راهنمایی های عروسک قهوه ای را برعکس کنیم، مجموعا 7 راهنمایی بدست می آید. با کنار هم گذاشتن آنها به عدد 976 می رسیم: x و y و z هیچ کدام یکسان نیستند، y بین دو رقم دیگر قرار دارد، پس کوچکترین رقم z و بزرگترین x است، و چون z از 5 بزرگتر است پس همه از 5 بزرگترند، یعنی از 6 تا 9. y که رقم میانی است مساوی 8 نیست، پس فقط می تواند 7 باشد. در نتیجه z که از آن کوچکتر است 6 است. برای x فقط 8 و 9 باقی می ماند که طبق راهنمایی ها 8 نیست، پس 9 صحیح است.


با حل همه معماها در خروجی در دسترس قرار می گیرد.


موفق باشید.


 

logo-enamad logo-samandehi