آشنایی با سازهای موسیقی

آشنایی با سازهای موسیقی

نسخه v۱۳.۰
نصب از بازار
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
+۱۰
نصب فعال
موسیقی
دسته
۱۱۲
مگابایت
حجم

🎻🎷آشنایی بهتر با سازهای موسیقی جهان🎸🎺

مقدمه :

ساز به ابزار نواختن موسیقی گفته می‌شود.

اگرچه هر وسیله‌ای را که صدا بدهد می‌توان ساز دانست ولی در این برنامه منظور از ساز وسایلی است که صرفاً برای اجرای موسیقی ساخته شده‌است.

احتمالاً قدیمی‌ترین وسیله تولید موسیقی صدای انسانی است. بعد از آن شاید انواع سازهای کوبه‌ای و پس از آن سازهای بادی قدمت بیشتری دارند. یک قطعه استخوان سوراخ شده مربوط به دوره انسان نئاندرتال را قدیمی‌ترین ساز بادی کشف‌شده می‌دانند.

سازهای زهی نیز در فرهنگ‌های مختلف بشری به کار می‌رفته و در تماس‌های بین فرهنگ‌ها انواع آن متحول شده و بسیاری از این‌گونه سازها در نقاط مختلف جهان دیده می‌شوند که در عین تفاوت جنبه‌های مشترک بسیاری دارند. قدیمی‌ترین ساز زهی تنبور است.

فن تولید ساز به‌ویژه پس از انقلاب صنعتی در اروپا پیشرفت بسیار کرد و انواع سازهای پیچیده و زیبا با توانایی صدادهی عالی در اروپا تولید شده و می‌شود. در قرن بیستم ژاپن و اخیراً چین نیز سازهایی با کیفیت بسیار خوب تولید کرده‌اند.

همچنین پیشرفت فناوری الکترونیک عرصه وسیعی را برای سازهای الکترونیک باز کرد و بویژه کاربرد رایانه در تولید موسیقی نمای تازه‌ای از مفهوم ساز را در برابر موسیقی‌دانان گسترده‌است.

بررسی و طبقه‌بندی و شناخت سازها را «سازشناسی» یا «ارگانولوژی» می‌نامند. سازها را به صورت‌های مختلف دسته‌بندی کرده‌اند ولی معمول‌ترین (و نه لزوماً دقیق‌ترین) دسته‌بندی سازها تقسیم آن‌ها به سازهای زهی، سازهای بادی، سازهای کوبه‌ای، سازهای صفحه‌کلیددار، سازهای الکترونیک و صدای انسانی است.

امکانات برنامه :

🎹 خانواده سازها (معرفی سازها با تصاویر و صوت هر ساز)

🌎 سازهای جهان (آشنایی با تمام سازهای هر نقطه در جهان با تصاویر و صوت)

🎬 تکنوازی (ویدیوهای اجراء سازهای موسیقی)

http://www.aparat.com/v/I3oQS

🎻 سازهای ایران (آشنایی با سازهای ایرانی)

🎸 سازهای ابداع ایران (معرفی سازهای اختراع شده در ایران)

👶 سازهای کودکان (آشنایی با سازهای کودکان)

👥 موسیقی گروه (معرفی انواع گروه های موسیقی مانند گروه های راک - جاز و ...)

👤   بزرگان موسیقی (معرفی تاریخچه تعدادی از بزرگان موسیقی ایرانی و خارجی همراه با سبکهای اجراء آنها)

🎵 اصطلاحات و سبکهای موسیقی (آشنایی با انواع سبکها مانند پاپ -هیپ هاپ - بلوز و ... همراه با اصطلاحات استفاده شده در موسیقی)

🎼 نت خوانی و تئوری موسیقی (آموزش نت خوانی و تئوری موسیقی)

🎶 گام های موسیقی (آموزش گام های موسیقی)

📟 تیونر و مترونوم (آشنایی با دستگاه تیونر و مترونوم همراه با چگونگی کوک سازها)

کاربران می توانند با دیدن ویدیو تبلیغاتی با بخش تکنوازی درون برنامه و همچنین با نصب رایگان برنامه که دمو (نسخه آزمایشی ) است با محیط آن آشنا شوند. در صورتی که لینک های اینترنتی آهنگها یا ویدیوهای تکنوازی داخل برنامه برای بعضی از دوستان باز نشد از برنامه تغییر آی پی استفاده کنند تا لینک ها باز شود (این مشکل برای بعضی از آی پی های سرویس دهندگان اینترنت است که فیلتر شده اند و لینک ها هیچ مشکلی ندارند). از تمام کسانی که با ارسال پیام و حمایت خود باعث توسعه این برنامه شده اند کمال تشکر را داریم.

((نرم افزار آشنایی با سازهای موسیقی را به دوستداران اهل فرهنگ و موسیقی تقدیم می کنیم))

logo-enamad logo-samandehi