دیوان مخدومقلی (مختومقلی) فراغی

دیوان مخدومقلی (مختومقلی) فراغی

نسخه ۱.۱۶.۰
رایگان
با پرداخت درون‌برنامه‌ای
۲۰۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۸
مگابایت
حجم

دیوان کامل شاعر نامی ترکمن مخدومقلی فراغی حاصل دسترنج جمعی از عاشقان این شاعر عارف است. در این دیوان می‌توانید تمامی اشعار این شاعر را مطالعه فرمایید، و نیز به خوانش آنها گوش فرا دهید. برنامه دارای ویژگی‌های خاصی از جمله: ردیف الفبایی اشعار، جستجوی در عنوان و محتوای اشعار، ترجمه فارسی و... اشعار (در حال کار)، خوانش تمامی اشعار و بسیاری دیگر از ویژگی‌های یک برنامه کامل است. این برنامه در اختیار علاقمندان این شاعر وارسته‌ی ترکمن قرار می‌گیرد و ان شاء الله با پیشنهاداتی که دریافت خواهیم کرد برنامه را کاملتر خواهیم کرد.

نکته : صوت و ترجمه شعرها در حال بارگذاری می باشد .  بعد از بارگذاری صوت و ترجمه شعرها برنامه به صورت خودکار این اطلاعات را از سرور دریافت میکند.

منابع مورد استفاده در برنامه 

منابع مورد استفاده:

1. مختومقلی فراغی نینگ کامل دیوانی، به کوشش مراددوردی قاضی، تصحیح و ویرایش محمود عطاگزلی، مشهد، گلنشر، چاپ سوم، ۱۳۸۳ ش.

2. دیوان مختوم‌قلی فراغی (متن انتقادی) ج ۱ و ۲، تصحیح، مقابله نسخ و مقدمه نورمحد عاشورپور، بازخوانی نسخ و متن یوسف قوجق، انتشارات مختومقلی فراغی گرگان، ۱۳۸۷ ش.

3. مختومقلی  (سایلانان شعرلر)، چاپه طیارلانلار ماتی کوسایف و بیرام محمد آخوندوف، رداکتور بردی کربابایف، ترکمنستان س س ر علملار آکادمیاسی‌‌نینگ نشریاتی، عشق آباد-باکو ۱۹۶۰ م.

4. مخدومقلی دیوانی و یدی عصرلق تورکجه بر منظومه. شارحی و منقدی: شیخ محسن فانی، استانبول، کاغذجیلق و مطبعه‌جیلق آنونیم شرکتی، ۱۳۴۰ ق.

5. ماختمقۇلی قوشغیلاری، یغنانی ب. که‌ربابایف، آشغابات، تۇرکمه‌نستان دوله‌ت نه‌شرییاتی، ۱۹۲۶ م.

logo-enamad logo-samandehi