دویست نکته انسان ساز از مثنوی معنوی

دویست نکته انسان ساز از مثنوی معنوی

نسخه ۳.۰
+۲۰۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۶
مگابایت
حجم

این برنامه ساده چکیده 200 نکته بسیار عالی از مثنوی معنوی است.مثنوی شناسان خوب می دانند که انتخاب 200 نکته عالی از مثنوی از عهده هر کسی بر نمی آید زیرا مثنوی در رده بزرگترین کتابهای بشری از نوع نوشته هایی است که ویلیام شکسپیر، داستایوفسکی،تولستوی،بالزاک،هوگو،اشتاین بک، همینگوی، کوئیلو، و از این دست در شرق و غرب و در طول اعصار مختلف برای فرهنگ و ادبیات بشری ارائه کرده اند. یکی از بزرگترین منتقدان مثنوی که در عصر حاضر می زیست علامه فقید محمدتقی جعفری است. انتخاب این 200 نکته هم از دست بزرگانی چون علامه برمی آید. در سال 1383 فرصتی دست داد تا دوره 15 جلدی تفسیر و نقد وتحلیل مثنوی و معنوی به قلم علامه را خواندم و از آن زمان مثنوی را کتابی غیرقابل چشم پوشی یافتم ،. 

علامه فقید در این اثر بزرگ بی تعصب و تردید  و با انصاف و تقوای نویسندگی ، مولوی را نقد می کند به بزرگی افکارش صحه می گذارد و اشتباهات وی را گوشزد می کند و دست آخر بحث را باز می گذارد و می گوید : این همه ماگفتیم شاید دیگران بیایند و بهتر از این هم بگویند و بحث به هیچ وجهی بسته نشده است . در این نرم افزار کوچک 200 نکته پرارزش از مثنوی که از چکیده های دوره 15 جلدی تفسیر مثنوی است و در واقع به انتخاب علامه برگزیده شده است در اختیار خوانندگان گرامی قرار می گیرد. باشد که مورد استفاده و البته نقد طرفداران مثنوی قرار گیرد.

در نسخه جدید گزیده هایی از کتاب مولوی و جهان بینی های استاد هم آورده شده است.(علاوه بر گزیده هایی از حیات معقول که در نسخه قبلی اضافه شده بود)

ارسال نظر به ایمیل bejani@gmail.com

گر خطا گفتیم اصلاحش تو کن 

مصلحی تو ای تو سلطان سخن


logo-enamad logo-samandehi