تست اعتیاد به موبایل

تست اعتیاد به موبایل

نسخه ۱.۳
۲۰۰
نصب فعال
شبکه‌های اجتماعی
دسته
۴۸۱
کیلوبایت
حجم

همین چند سال پیش که هنوز اینترنت و استفاده از دستگاه‌های دیجیتالی مثل تبلت و تلفن‌هوشمند تا این حد در بین کاربران رواج پیدا نکرده بود، بعد از اینکه هر یک از افراد از سرکار به خانه برمی‌گشتند دورهم جمع می‌شدند و تمام سعی خود را می‌کردند که برای چند ساعت اوقات خوشی را در کنار هم سپری کنند و از هم صحبتی با هم لذت ببرند.
اما حالا اوضاع خیلی فرق کرده است همین‌که یکی از اعضای خانواده به خانه می‌رسد هرکدام تبلت یا گوشی خود را به دست می‌گیرند و تا آخر شب با آن مشغول هستند. سرمیز شام به ایمیل‌هایشان جواب می‌دهند، هنگام خواب حساب‌های کاربریشان را در شبکه‌های اجتماعی مختلف چک می‌کنند و تا پاسی از شب هم مشغول کامنت‌بازی با دوستانشان هستند.
حالا اعتیاد به استفاده از ابزارهای دیجیتالی و مخصوصا تلفن‌های هوشمند که انجام بسیاری کارها را آسان کرده به جایی رسیده که بسیاری از کارشناسان و جامعه‌شناسان نسبت به وابستگی کاربران به این دستگاه‌های دیجیتالی هشدار می‌دهند. شاید شما هم یکی از همین افراد باشید که وابستگی زیادی به تلفن هوشمند خود دارید و تصور بودن، بدون این دستگاه برایتان غیرممکن باشد.
نتایج تحقیقاتی که سال گذشته منتشر شد نشان داد که هر کاربر روزانه بین 110 تا ۱۵۰ بار قفل تلفن هوشمند خود را باز می‌کند و جالب‌تر اینکه این عمل بدون هیچ هدفی انجام می‌شود. چک کردن گاه و بیگاه تلفن همراه و خیره شدن به صفحه نمایش آن، ما را از انجام دادن کارهایی مانند حرف زدن با دوستان، تماشا کردن یک فیلم و حتی عقب افتادن از کارمان باز می‌دارد. هر نوع اعتیادی برای سلامتی بدن مضر است فرقی هم نمی‌کند که این اعتیاد به یک مواد خطرناک باشد یا یک دستگاه دیجیتالی.
اگر شما هم به گوشی تلفن‌همراه خود وابسته هستید و به نوعی به استفاده از آن اعتیاد دارید بهتر است خودتان را آماده کنید تا از شر این اعتیاد خلاص شوید.

logo-enamad logo-samandehi