محاسبه سود سپرده پلکانی و ساده

محاسبه سود سپرده پلکانی و ساده

نسخه ۳
۵۰۰
نصب فعال
امور مالی
دسته
۱
مگابایت
حجم

در اغلب بانک ها و موسسات بیمه ای ، روش های متفاوتی برای سرمایه گذاری پیشنهاد میشوند که نامهایی از قبیل پس انداز عمر ، بیمه عمر و ....دارند . هدف این برنامه انجام محاسبات مورد نیاز شما برای انتخاب بهترین شیوه ی سرمایه گذاری می باشد.
 اگر شما در ابتدای افتتاح حساب سرمایه گذاری مبلغ یک میلیون تومان را در اختیار بانک قرار داده و سپس به مدت 5 سال یا به عبارتی 60 ماه ، ماهیانه مبلغ یکصد هزار تومان را به حساب خود واریز کنید و در طول این مدت از برداشت سود سپرده خود نیز امتناع بورزید و بانک نیز سود 20 درصد به حساب شما بدهد.
در انتهای دوره 5 ساله شما مبلغ 7 میلیون پرداخت نموده اید و سپرده شما به همراه سود مرکب آن مبلغی بیش از 12 میلیون خواهد بود .


در محاسبه سود سپرده شما به روش پلکانی ، شما در ابتدای دوره یک میلیون پرداخت می کنید وسپس به مدت 5 سال به سرمایه گذاری خود ادامه خواهید داد . شما در سال نخست ماهیانه صد هزار تومان پرداخت میکنید و در سال بعد به مبلغ پرداختی ماهیانه خود ده درصد می افزایید یعنی 110 هزار تومان پرداخت میکنید تا اینکه در سال پنجم سرمایه گذاری شما ماهیانه مبلغ 161 هزار تومان پرداخت میکنید و اگر بانک در این مدت به سپرده شما سود 20 درصد بپردازد و شما  سود پول خود را نیز برداشت نکنید در انتهای دوره 5 ساله مبلغ پرداختی شما حدود 8 میلیون خواهد بود و این در حالی است که کل سرمایه شما حدود 14 میلیون می باشد.

logo-enamad logo-samandehi