ادعیه.زیارات واعمال قدر(آزمایشی)

ادعیه.زیارات واعمال قدر(آزمایشی)

نسخه G.۱.۲
۱۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۳
مگابایت
حجم


    به نام خداوند سبحان


توجه: {{نسخه آزمایشی برنامه میباشد جهت ارتقاع از داخل نرم افزار اقدام نمایید}}


اعمال شبهای قدر


دعاهای شب های قدر


چگونگی پیدایش شبهای قدر


سوره مبارک قــــــدر همراه با صوت وتفصیر


سوره مبارک یاسین همراه با صوت و تفصیر


دعای جوشن کبـــــــــیر


اعمال مخصوص شب نوزدهم و زندگینامه امیرالمومنین (ع)


و......


فضیلت و اعمال شب قدر


 


از پيامبر گرامي اسلام (ص) نيز نقل است: از خداوند به دور باد و نفرين بر كسي كه به شب قدر برسد و زنده باشد، اما آمرزيده نشود.


 


"انس بن مالك" از پيامبر (ص) نقل كرده كه فرمودند: ماه مهربانی به شما رو آورده است و در اين ماه شبي است كه برتر از هزار ماه است و هر كس از فيض شب قدر محروم گردد، از تمام خيرات بي‌نصيب مانده است و محروم نمي‌ماند از بركات شب قدر، مگر كسي كه خويشتن را محروم كرده است.


 


از امام باقر (ع) نيز درباره به وجود آمدن شب قدر نقل است: كه اگر خداوند كارهاي مؤمنان را چند برابر نكند به سر حد كمال نمي‌رسند، اما از راه لطف كارهاي نيكوي آن‌ها را چند برابر مي‌فرمايد تا كاستي هايشان جبران شود.


بر اين اساس، راز سعادتمند شدن انسان‌ها در شب قدر، عمل اختياري صالحي است كه با عنايت خداوند، بركت يافته و چند برابر مي‌شود.


 


از حضرت رسول (ص) نيز پيرامون شب زنده داري شب قدر نقل است كه فرمودند: كسي كه شب قدر را شب زنده‌داري كند، تا شب قدر آينده، عذاب دوزخ از او دور گردد.


اعمال شب های قدرشب نوزدهم :اين شب با عظمت آغاز شبهاى قدر است،و شب قدر آن شبى است كه در طول سال،شبى به خوبى‏ و فضليت آن يافت نمی ‏شود،و عمل در اين شب (شب قدر)از عمل در طول هزار ماه بهتر است،و تقدير امور سال در اين شب صورت‏ می‏گيرد،و فرشتگان و روح كه اعظم فرشتگان الهى است،در اين شب به اذن پروردگار به زمين فرود می ‏آيند،و به محضر امام زمان(عج) می ‏رسند و آنچه را كه براى هر فرد مقدّر شده بر آن حضرت عرضه می‏دارند.


باتشکر ازانتخاب شما....


logo-enamad logo-samandehi