راهنمای درمان جوش صورت

راهنمای درمان جوش صورت

نسخه v۳.۰۲
۲۰۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۳
مگابایت
حجم

کتاب راهنمای درمان و پیشگیری جوش صورت یا همان آکنه


 


جوش یک بیماری است که غدد چربی پوست را درگیر می نماید. منافذ کوچک روی پوست شما در زیر پوست با غدد چربی در ارتباط می باشد. این غدد یک ماده روغنی به نام سبوم تولید می نمایند. منافذ از طریق کانال هایی به نام فولیکل با غدد در ارتباط هستند. داخل فولیک ها این ماده روغنی سلولهای مرده پوست راه به سطح پوست انتقال میدهند یک موی نازک معمولاً از طریق فولیکول در سطح خارجی پوست رشد مینماید. هنگامی که فولیکول یک غده پوستی مسدود میگردد یک جوش رشد می نماید.
اغلب جوش بر روی صورت، گردن، کمر، سینه و شانه ها دیده میشوند . جوش یک مشکل جدی تهدید کننده حیات نیست اما میتواند منجر به ایجاد مشکلات روحی و اختلال عصبی فرد مبتلا گردد .
در ادامه از شما دعوت می کنم به بخش های آشنایی ، درمان و راه های مقابله با آن بیشتر آشنا شوید.


گاهی اوقات ، مو ، سبوم و سلولهای پوستی در یک پلاک قرار میگیرند. باکتریهای موجود در پلاک منجر به تورم میگردند و سپس هنگامی که پلاک تجزیه میشود یک جوش رشد می نماید .


انواع مختلفی جوشها وجود دارند که مهمترین آنها عبارتند از :
سر سفید : این جوشها زیر سطح پوست باقی می مانند . -
سر سیاه : این جوشها در سطح پوست ظاهر میشوند و سیاه رنگ میباشند . این رنگ سیاه باعث کثیف بودن -و نیست .
پاپولها : برآمدگیهای صورتی رنگی هستند که میتوانند دردناک باشند . -
پوسچولها : این جوشها در قاعده قرمز رنگ و در نوک حاوی چرک میباشند . -
ندولها : این جوشها بزرگ ، دردناک و جامد بوده و در عمق پوست قرار دارند . -
کیستها : این جوشها عمقی ، دردناک ، حاوی چرک هستند و میتواند باعث ایجاد اسکار گردند .


سلامت کبد اغلب به سلامت پوست ارتباط دارد. پوست همه جوش نمی زند، بنابراین اینکه پوست کسی جوش می زند یا خیر، به تنهایی علامت خوبی برای میزان سلامت و قدرت کبد یک شخص نیست. اما کبد سمی، چرب و یا به بیان ساده یک کبد دوست نداشتنی در جایی از بدن مشکل ایجاد میکند. اغلب این مشکل به صورت جوش و دیگرناراحتیهای پوستی یا عوارض دیگر درجایی از بدن خودش را نشان می دهد.
اگر شما از جوش پوستی رنج می برید و کبد شما دوست نداشتنی است، احتمالاً شما با بر طرف ساختن دائمی این جوشها مشکل دارید. مطمئناً قادرخواهید بود در یک دوره برای چند هفته یا حتی چند ماه پوست خود را درمان کنید، اما نهایتاً جوشهای شما برخواهند گشت. همچنین احتمال اینکه به مدت نامحدودی به مکملها و رژیم غذایی شدید تکیه کنید تا عدم تعادلی را که کبد دوست نداشتنی شما ایجاد کرده است را بهبود بخشید، بسیار زیاد است. بنابراین می خواهیم عاشق کبدمان باشیم و آن را پاکسازی کنیم تا کبدی سالم و قوی داشته باشیم.

logo-enamad logo-samandehi