سودوکو

سودوکو

نسخه ۱.۰
<۱۰
نصب فعال
معمایی
دسته
۲
مگابایت
حجم

سودوکو، مخفف یک عبارت ژاپنی که خوانده می‌شود "سوجی وا دوکوشین نی کاگیرو" به معنی "ارقام باید تنها باشند" است.
هر چند این بازی برای اولین بار در یک مجله پازل آمریکایی در سال 1979 انتشار یافت، ولی انتشار آن به طور مستمر و پی‌گیر برای نخستین مرتبه بر می‌گردد به ژاپن در 1986 و از سال 2005 این سرگرمی به محبوبیت جهانی دست یافت و نخستین مسابقه ملی آن در سال 2008 در فیلادلفیا، آمریکا برگزار شد.
در ایران برای اولین بار روزنامه همشهری در سال 1385 اقدام به چاپ سودوکو به صورت روزانه کرد.


 


آموزش


قانون هاي اين بازي شامل 4 شرط اصلي و ساده س :
همه سطر و ستون ها شامل اعداد بين 1 تا 9 باشه.
تو هيچ سطري عدد تکراري نباشه.
و هيچ ستوني عدد تکراري نباشه.
تو هيچ بلوکي عدد تکراري نباشه ...


 


ویژگی های کلیدی نرم افزار


- داشتن سه سطح مختلف ( 6x6 ؛ 9x9 ؛ 12x12 ) و البته هر بخش دارای سه زیر مجموعه آسان ، متوسط و سخت میباشد که برای همه کسانی ( از مبتدی تا خیلی حرفه ای ) که میخوان بازی کنن و از بازی کردن سودوکو لذت ببرن مناسب هست


- بینهایت مرحله بازی
- داشتن راهنما در بازی
- بدون هیچ گونه دسترسی خاص به دستگاه و کاملا امن و بدون نیاز به اینترنت


- سازگاری کامل با انواع گوشی ها و تبلت ها


- امکان مشاهده کلیه رکورد های برتر بر اساس تفکیک بر نوع سختی و نوع بازی


راهنمای بازی سودوکو
اولا تو حل اين جدول به هيچ وجه عجله نکنين. جدول حروف متقاطع هم نيست که بشه دو يا چند نفره حلش کرد و يا از کسي کمک گرفت. اگر روي کاغذ بازي ميکنين يا مداد و پاک کن بردارين اگرم تو اينترنت يا گوشي موبايلتون بازي ميکنين نبايد عصبي بشين. بايد با خونسري کامل هي اشتباهات خودتون رو قبول کنين و با خونسردي اعداد اشتباه رو جابجا کنين تا به جدول نهائي دست پيدا کنين. براي حلش بايد فکر کنين دارين يه معما رو حل ميکنين. بايد با خودتون حرف بزنين. دليل و منطق بيارين. چند تا عدد رو با هم مقايسه کنين. اگر فکر ميکنين عددي رو بايد تو سلولي بشونين واسش دليل داشته باشين که چرا ميتونه اون عدد اونجا باشه و يا چرا نميتونه فلان جا باشه .... من به سطر يا ستون شانس اعتقاد دارم. اول بايد بگردين پيداش کنين. سطر يا ستون شانس سطر يا ستونيه که کمترين جاي خالي رو داره و از همون اول انگار چشمک ميزنه که بيا سمت من. من بهت کمک ميکنم که اين جدول رو حل کني. ربطي هم به سطح سختي جدول نداره. ميشه راحت پيداش کرد.


 


https://telegram.me/tabriz_li

logo-enamad logo-samandehi