رمان فرانکناشتاین

رمان فرانکناشتاین

نسخه ۱.۰
<۱۰
نصب فعال
کتاب‌ها و مطبوعات
دسته
۴
مگابایت
حجم

اگر به مطالعه داستانهای ترسناک یا مشهور دنیا علاقه دارید فرانکنشتاین بهترین گزینه برای مطالعه شماست. این رمان جز رمانهای برتر دنیا میباشد که بصورت اپلیکشین اندرویدی در اختیار شما قرار داده شده است.


درباره کتاب


فرانکنشتاین معروف‌ترین اثر نویسنده انگلیسی مری شلی است. ایده اولیه نوشتن این کتاب را لرد بایرون (۱۸۲۴–۱۷۸۸) شاعر رمانتیک انگلیسی و از دوستان خانواده شری‌ها پیشنهاد کرد. فرانکنشتاین اولین بار در سال ۱۸۱۸ منتشر شد.


موضوع داستان


فرانکنشتاین دانشمند جوان و جاه طلبی است که با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعادی اندکی بزرگ‌تر از یک انسان معمولی می‌سازد. موجودی با صورتی مخوف و ترسناک که بر همه جای بدنش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد. این موجود تا بدان حد وحشتناک است که همگان، حتی خالقش از دست شرارت‌های او فرار می‌کنند. هیولایی که خالقش نیز نمی‌تواند آن را کنترل کند و خود مقهور آن می‌شود.


تاثیر کتاب


تأثیر این داستان به حدی بود که این کلمه به صورت مدخلی در فرهنگ لغات درآمده‌است. در داستان، فرانکنشتاین سازنده موجود است و مخلوق یک هیولا است. هیولا فقط هیولا است و هیچ اسمی ندارد، اما به مرور زمان آن هیولا به نام خالق خویش به فرانکنشتاین معروف شده‌است. شکل صحیح‌تر دیگری که رواج یافته‌است «هیولای فرانکنشتاین» است. اما تأثیر هیولای فرانکنشتاین در سراسر دنیا بقدری زیاد بوده که اشخاص مختلف و نویسندگان گوناگونی از آن به عنوان شخصیت کتب خود استفاده می‌کنند.


 


ویژگی ها
-فهرست علاقه مندی جهت دسترسی سریع


- ذخیره آخرین نقطه مطالعه شده برای هر فصل


- امکان تنظیم نوع و ابعاد متن


-حالت مطالعه در شب


 


 


برچسب ها: فرانکنشتاین، رمان برتر، برترین رمانهای دنیا، رمانهان معروف، کتابهای معروف جهان، داستان جذاب، ، ادبیات جهان

logo-enamad logo-samandehi