Reddit – خبرخوان و تالار گفتگو ردیت

Reddit – خبرخوان و تالار گفتگو ردیت

error این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است

نصب +۵۰ هزار
دسته‌بندی شبکه‌های اجتماعی
Reddit – خبرخوان و تالار گفتگو ردیت

Reddit – خبرخوان و تالار گفتگو ردیت

reddit Inc.

error این برنامه به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، از حالت انتشار خارج شده است

نصب +۵۰ هزار
دسته‌بندی شبکه‌های اجتماعی

معرفی برنامه

برنامه‌ی Reddit؛ جامعه‌ای برای افراد کنجکاو!

اطلاع از آخرین اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد؟ آیا از آن دسته از افرادی هستید که پیش از تصمیم‌گیری درباره‌ی برنامه‌ی زندگی‌شان، حتما به بررسی اخبار در حوزه‌های مرتبط با آن می‌پردازند؟ به خواندن خبر درباره‌ی موضوع خاصی علاقه دارید؟ اگر جوابتان مثبت است، تصمیم درستی برای دریافت و نصب برنامه‌ی Reddit گرفته‌اید.

معرفی برنامه‌ی Reddit

برنامه‌های زیادی در دسته‌بندی اخبار و اطلاع از وقایع روز دنیا طراحی و تولید شده‌اند. هرچند هدف و ماموریت همه‌ی آن‌ها دسترسی به آخرین اطلاعات و تغییرات است؛ اما بیشترشان ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که آن‌ها را از هم متمایز می‌کند.

همین موضوع باعث شده برخی از خبرخوان‌ها نسبت به برنامه‌های دیگر این حوزه امتیاز و محبوبیت بیشتری داشته باشند. برنامه‌ی Reddit یکی از این برنامه‌ها است که این روزها روی گوشی کاربران اندرویدی دغدغه‌مند نصب می‌شود. ردیت در هر حوزه‌ای که فکرش را بکنید، به انتشار و بررسی خبر می‌پردازد. درواقع اعضای این برنامه هستند که سراغ انتشار اخبار و بحث درباره‌ی آن می‌روند.

در Reddit به جدیدترین اخبار در حوزه‌های سیاسی، ورزشی، اجتماعی، هنری، فرهنگی و... دسترسی دارید. شما می‌توانید درباره‌ی عملکرد یک حزب سیاسی نظر دهید یا مدل جدید موی یک بازیگر را نقد کنید!

گروه سازنده‌ی برنامه‌ی ردیت، شرکت Reddit lnc است. تیم طراحی Reddit از افرادی حرفه‌ای تشکیل شده که کاملا می‌دانند گام بعدی برای جلب رضایت کاربر چیست. هرچند کم پیش می‌آید Reddit رقیبی داشته باشد؛ اما طراحان این برنامه همه‌ی حواسشان را به‌کار می‌گیرند تا Reddit حرف اول را در اپ‌های حوزه‌ی خبر بزند.

برای مثال پس از مدتی از انتشار برنامه‌ی کلاب هاوس، این گروه اپلیکیشنی جدیدی را طراحی و تولید کردند. برنامه‌ی Reddit talk با امکان تبادل نظر به‌شکل صوتی، مکملی فوق‌العاده برای Reddit به‌ حساب می‌آید.

برنامه‌ی Reddit فقط اپلیکیشنی برای مرور خبرها نیست؛ این برنامه را می‌توان ترکیبی از شبکه‌های اجتماعی، کانال‌های خبری، گروه‌های مناظره، انجمن‌های تبادل اطلاعات، فرهنگ‌نامه و جهانی رو به اطلاعات نامحدود دانست. پیش از ورود به برنامه، حتما مدتی را که می‌خواهید در Reddit بگذرانید، درنظر بگیرید؛ در غیراین‌صورت زمانی به خودتان می‌آیید که برای ساعت‌ها وقت‌تان را در Reddit گذرانده‌اید.

یکی از ویژگی‌های منحصر به ‌فرد Reddit استفاده از اصطلاحاتی است که فقط در این برنامه معنا دارند. این موضوع به‌شیوه‌ای خلاقانه به برندسازی Reddit کمک کرده است. در ادامه به این اصطلاحات و بخش‌های مختلف این خبررسان نگاهی می‌اندازیم.

ردیتورها در برنامه‌ی Reddit

پس از دریافت و نصب برنامه‌ی Reddit آن را اجرا کنید. در این مرحله باید حساب کاربری بسازید تا اجازه‌ی استفاده از برنامه‌ی خبررسان ردیت را داشته باشید. ایمیل خود را در صفحه‌ی اصلی Reddit بنویسید و یک نام کاربری دلخواه انتخاب کنید.

نام کاربری باید یکتا باشد و هیچ نمونه‌ی یکسانی با آن در ردیت به‌چشم نخورد. در مرحله‌ی بعدی یک رمز عبور در ردیت بسازید تا حساب کاربری‌ شما تکمیل شود. با ساخت حساب کاربری شما به یکی از اعضای برنامه‌ی Reddit تبدیل خواهید شد.

بدون احراز دقیق هویت نمی‌توانید وارد برنامه‌ی Reddit شوید؛ اما هیچ لزومی ندارد از مشخصاتتان برای حساب کاربری ردیت استفاده کنید. بیشتر ردیتورها از نامی دیگر و ترکیب آن با اعداد یا عبارتی با مفهوم خاص برای نام کاربری کمک می‌گیرند. ناشناس بودن در Reddit آزادی عمل بیشتری به کاربران می‌دهد تا بدون محدودیت نظرشان را با دیگران به‌اشتراک بگذارند.

از آنجا که طراحان ردیت علاقه‌ی زیادی به استفاده از اسامی منحصربه‌فرد در این برنامه دارند، نام ردیتور را برای اعضای Reddit انتخاب کرده‌اند. هرچه ردیتور فعال‌تری باشید، Reddit به شما «کارما» می‌دهد.

کارما واحدی است که میزان محبوبیت شما را در ردیت نشان می‌دهد. برای داشتن کارمای بیشتر باید پست‌های زیادی در Reddit بگذارید و برای دیگر مطالب، نظری چند خطی بنویسید. اگر ردیتورهای دیگر به مطالب و اخبار شما رای مثبت دهند، در مدت کمی به فردی محبوب تبدیل می‌شوید که کارمای زیادی در Reddit دارد.

ساب ردیت در Reddit

اصلی‌ترین بخش Reddit، به‌اشتراک‌گذاری پست‌ها و اخبار است. این کار ساختار و پایه‌ی ردیت را تشکیل می‌دهد. در Reddit انجمن‌های کوچک و بزرگی تشکیل شده که هریک هدف مشخصی دارند. انتشار پست جدید، ثبت نظر و بحث درباره‌ی موضوع کارهایی هستند که در این انجمن‌ها اتفاق میفتند. انجمن‌های بحث و تبادل نظر در Reddit با نام ساب ردیت شناخته می‌شود.

پس از عضویت و ساخت حساب کاربری در ردیت باید دست‌کم پنج موضوع اصلی انتخاب کنید. پس از این مرحله ساب ردیت‌های مرتبط با این موضوع نمایش داده می‌شوند. آن‌ها را بررسی و با هم مقایسه کنید تا خبرهای دست ‌اول را در انجمن محبوبتان بخوانید. ب

ا توجه به شمار زیاد کاربرانی که در Reddit فعالیت دارند، ساب ردیت‌های مختلفی در این برنامه ساخته شده است. به بیان بهتر تقریبا در هر موضوعی چند ساب ردیت پیدا می‌کنید. با این ‌حال اگر نتوانستید در Reddit ساب ردیتی ببینید که با موضوع و خواسته‌های شما هماهنگ باشد، روی گزینه‌ی + ضربه بزنید و انجمنی جدید در ردیت بسازید.

هریک از ساب ردیت‌ها قوانین خاصی دارند که متناسب با هدف و ردیتورها تعریف می‌شود. در یکی از مراحل ساخت ساب ردیت شما هم باید مطابق با سلیقه‌تان قوانینی تنظیم کنید تا ردیتورها با انجمن و هدف پست‌ها به‌خوبی آشنا شوند.

شاید در نگاه اول نوشتن آیین‌نامه رفتاری سخت‌گیرانه به‌نظر برسد؛ اما با توجه به بحث و تبادل نظر میان ردیتورها، کاری ضروری خواهد بود. اگر اعضای Reddit نسبت به قوانین انجمن بی‌اعتنا باشند، احتمال تنش و دعوای لفظی به‌دلیل اختلاف عقیده وجود دارد.

مرتب کردن پست‌ها و ثبت نظر در ساب ردیت

پس از انتخاب ساب ردیت با حجم زیادی از اخبار و پست‌ها روبه‌رو می‌شوید. اگر زمان کافی برای خبرگردی در Reddit ندارید، بهترین کار مرتب‌کردن پست‌ها برای دسترسی به اخبار است. از منویی که سمت راست صفحه‌ی نمایش Reddit قرار گرفته کمک بگیرید و پست‌ها را براساس یکی از گزینه‌های آن مرتب کنید.

با انتخاب گزینه‌ی Hot پست‌هایی نمایش داده می‌شوند که محبوبیت زیادی میان ردیتورها دارند و به‌نوعی ترند هستند. اگر دنبال پست‌هایی هستید که به ‌تازگی منتشر شدند، از گزینه‌ی New کمک بگیرید. روی کلمه‌ی Rising در منو ضربه بزنید تا پست‌هایی با نرخ بالای تایید از سوی ردیتورها در اولویت اخبار ساب ردیت قرار بگیرند.

اگر می‌خواهید پست‌های موردعلاقه‌ی ردیتورها در ساب ردیت را در بازه‌های زمانی مختلف ببینید، از قسمت Top استفاده کنید. گزینه‌ی Controversial برای دسترسی به پست‌هایی مناسب است که به یک میزان رای مثبت و رای منفی دریافت کرده‌اند.

اگر نگاهی به نظرات ردیتورها بیندازید، با اصطلاحات عجیب و غریبی مواجه می‌شوید که هیچ معنی خاصی در کتاب‌های فرهنگ لغات ندارد. این کلمات معمولا از کنارهم قرارگرفتن حرف اول چند لغت ساخته شده‌اند. استفاده از آن‌ها در Reddit  کاملا متعارف است و تقریبا همه‌ی ردیتورها با مفهوم‌شان آشنا هستند.

کلمه‌ی AMA کوتاه‌شده‌ی Ask me anything است. معمولا شخصی که شهرت زیادی میان افراد جامعه دارد مانند یک شخصیت سیاسی، هنرمند، بلاگر و...، با اشاره به AMA افراد را به پرسش هر سوالی دعوت می‌کند. درمقابل او باید به این سوالات ردیتورها جواب دهد. اگر کاربری از کلمه‌ی TIL استفاده کرد، درواقع به عبارت Today I learned اشاره دارد. واژه‌ی پرکاربرد دیگر در Reddit، کلمه‌ی OP است. OP برای اشاره به عکسی خاص یا پوستر خبری به‌کار می‌رود.

دریافت و نصب برنامه‌ی Reddit

این برنامه پنجمین اپلیکیشنی است که آمریکایی‌ها به دریافتش علاقه دارند. عملکرد مناسب Reddit باعث شده ایرانی‌ها هم از آن استقبال کنند. برای عضویت در این برنامه و بحث و تبادل نظر باید با صرف 48 مگابایت اینترنت، به دریافت و نصب  Reddit بپردازید. خوشبختانه برای استفاده از ردیت نیازی به استفاده از برنامه‌های گذر از تحریم نخواهید داشت. فضای کاربری ساده و روزنامه‌وار Reddit، روزهای قدیمی ورق ‌زدن مجلات خبری را برایتان تداعی می‌کند.

هرچند دریافت و نصب برنامه‌ی Reddit رایگان و بدون هزینه است؛ اما برای دسترسی به بعضی قسمت‌ها باید هزینه‌ی اشتراک بپردازید. هزینه‌ی استفاده از بخش‌های ویژه‌ی Reddit حدود چهار دلار در ماه و 30 دلار در سال است. این موضوع بعضی از کاربران را وسوسه می‌کند از نسخه‌های مود و هک‌شده کمک بگیرند.

نسخه‌های مود امکان آلوده‌شدن گوشی‌تان به بدافزارها و ویروس‌ها را همراه دارند. بهترین راه استفاده از Reddit، دریافت و نصب نسخه‌های قانونی برنامه است.

سوالات متداول

در برنامه‌ی Reddit، ساب ردیت و ردیتور به چه معنی هستند؟

ساب ردیت به انجمن‌های مختلفی می‌گویند که در Reddit فعالیت می‌کنند. اعضای این برنامه همان ردیتورها هستند که درباره‌ی اخبار گوناگون به تبادل نظر می‌پردازند.

هزینه‌ی استفاده از Reddit چقدر است؟

برای دریافت و نصب ردیت نیازی به پرداخت هزینه ندارید. البته برای دسترسی به قسمت‌های ویژه‌ی آن باید چهار دلار برای اشتراک ماهانه و 30 دلار برای اشتراک سالانه بپردازید.

کارما در Reddit چیست؟

کارما واحدی برای میزان محبوبیت ردیتورها است. هرچه فعالیت بیشتری در Reddit داشته باشید، احتمال به‌دست آوردن رای مثبت و درنتیجه کارما بیشتر می‌شود.
نظرات کاربران - ۸۳۷ رأی
۴.۱ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
ZHEHAT Ghaderi
ZHEHAT Ghaderi
۱۴۰۲/۰۲/۱۹
بی‌نظیره
امیر
امیر
۱۴۰۱/۱۲/۱۸
چه فیلتری دانلود کنم تا بالا بیاد
کاربر بی‌نام
کاربر بی‌نام
۱۴۰۲/۰۲/۱۴
حرفه‌ای‌ترین محیط برای پیگیری موضوعاتی که کمتر در فضای عمومی و مجازی مطرح می‌شه.
Paxit