افعال عبارتی انگلیسی

افعال عبارتی انگلیسی

نسخه ۲.۰
۱
هزار
نصب فعال
آموزش
دسته
۳۴۹
کیلوبایت
حجم

فعل عبارتي يا همان Phrasal Verb به عبارت يا گروه‌واژه‌اي اشاره دارد که شامل يک فعل اصلي به همراه يک يا چند وند است. افعال عبارتي استفاده‌ي گسترده‌اي در زبان انگليسي دارند و براي تسلط و فراگيري کامل زبان انگليسي، يادگيري اين افعال يک ضرورت است. افعالي همچون look up، run off، burn up و give away نمونه‌هايي از افعال عبارتي هستند.
بسياري از فعل‌هاي عبارتي بر پايه فعل‌هاي اصلي همچون do، make، go، get، turn و run ساخته مي‌شوند که از لحاظ معني واژگاني، سنخيت بسيار کمي با فعل‌هاي اصلي‌شان دارند. همچنين هر فعل اصلي ممکن است چندين فعل عبارتي داشته باشد که لزوما ارتباط معنايي خاصي هم با يکديگر ندارند. به طور مثال فعل look به معناي نگاه کردن است اما فعل عبارتي look up به معناي «يافتن واژه اي در لغت نامه» و فعل look up to به معناي «تحسين و احترام به فرد خاصي» است.

برنامه حاضر شامل 550 فعل عبارتي پرتکرار انگليسي به همراه معني و مثال مربوطه است که به راحتي امتحانات تافل و آيلتس را پوشش مي دهد. همچنين در بخش Quiz برنامه مي توانيد ميزان يادگيري خود را محک بزنيد.
از قابلیتهای جدید اضافه شده به برنامه، امکان تلفظ عبارات و جملات انگلیسی است که بنا به درخواست کاربران عزیز بوده است.
تلاش ما اين بوده است تا با توجه به نيازي که احساس مي‌شد، برنامه‌اي جامع براي اينگونه افعال ايجاد کنيم. مطمئنا اين برنامه عاري از اشکال نبوده و اميدواريم که نظرات شما باعث بهبود اين محصول گردد.

منبع استفاده شده: وبسایت englishpage.com

logo-enamad logo-samandehi