چهار قل

چهار قل

نسخهٔ ۲.۰
نصب +۲۰ هزار
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۵ آبان ۱۳۹۴
چهار قل

چهار قل

خانه
نسخهٔ ۲.۰
نصب +۲۰ هزار
دسته‌بندی مذهبی
حجم ۵ مگابایت
آخرین بروزرسانی ۵ آبان ۱۳۹۴
مشاهده‌ی نتایج بررسی آنتی‌ویروس

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

جزئیات بیشتر

 


چهار قل


لطفا با نظر دادن باعث دلگرمی و پیشرفت برنامه نویس شوید .مرسی.


 گوشه ای از خواص چهار قل
۱- اخلاص (قل هوالله): سوره ايست مكي كه در آن از توحيد پروردگار و يگانگي او سخن ميگويد و در چهار آيه كوتاه چنان توصيفي از يگانگي خداوند كرده است كه نيازي به اضافه ندارد.
در فضيلت خوآندن اين سوره آورده اند كه رسول اكرم فرمود :هركه اين سوره را تلاوت نمايد گويي كه يك سوم قرآن را تلاوت نموده است. نيز در خبر آمده است كه رسول خدا بر جنازه “سعد بن معاذ” نماز گزارد، در آن هنگام هفتاد هزار ملك - كه جبراييل نيز در ميان انها بود - بر جنازه او نمازگزاردند، رسول اكرم از جبراييل از علت حضور ملائك پرسيد و او درپاسخ گفت: اين ميت كسي است كه “قل هوالله” را در حال نشستن، ايستادن، سوارشدن، و پياده روي و رفت وآمد قرائت مينمود.

۲- فلق: اين سوره نيزمكي است ( يعني درشهر مكه بر پيامبر خدا نازل شده است)، محتواي اين سوره تعليماتي است كه خداوند به رسول اكرم به صورت خاص وبه ساير مسلمانان به صورت عام،در زمينه پناه بردن به ذات پاك او از شر همه اشرار مي دهد.
پيامبر اكرم در فضيلت تلاوت اين سوره فرموده است: ” اياتي بر من نازل شده است كه همانند آنها نازل نشده وآن دو سوره فلق وناس است.” همچنين از امام بار منقول است كه هركه در نماز ” وتر”  نمازي يك ركعتي است كه درنافله شب بجا مي اورند- فلق و ناس و اخلاص را بخواند به او گفته مي شود: اي بنده خدا! بشارت باد بر تو، كه خداوند نماز وتر ترا قبول كرد.”

۳- ناس : در اين سوره مكي نيز خداوند به پيامبرش به عنوان يك سرمشق و پيشوا و رهبردستور مي دهد كه از شر همه وسوسه گران به خدا پناه برد. نقل است كه در ايام بيماري پيامبر اكرم جبرائيل نزد سر پيامبر نشست و ميكائيل نزد پاي او،جبرئيل سوره “فلق” را تلاوت كرد و پيغمبر را با آن در پناه خدا قرار داد و ميكائيل سوره “ناس” را.

۴- كافرون : آنچه از اين سوره مكي به دست مي آيد آن است كه مسلمين نبايد در هيچ شرايطي در اساس دين و اسلام با دشمنان سازش كنند. از پيامبر اكرم نقل شده است كه هركه اين سوره را تلاوت كند گوئي ربع قرآن را خوانده است.


  سوره ها به صورت صوت و متن عربی و فارسی 


ویژگی های برنامه


بارگذاری صوت ها به صورت افلاین  ( عربی و فارسی)


امکان به اشتراک گذاری صوت ها 


امکان به اشتراک گذاری متن ها ( عربی و فارسی)


محیطی ساده و وشیک 


قابل نصب بر اندروید 2.3  به بالا .


 


 


 

نظرات کاربران - ۶۷۴ رأی
۴.۷ از ۵
۵
۴
۳
۲
۱
اکبر
اکبر
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
عالیه ‌.کاش میشد پشت سر هم قرائت میشد
فاطمه
فاطمه
۱۳۹۹/۰۹/۲۶
عالی لطفا چهار سوره پشت سرهم تکرارشود
شهریار
شهریار
۱۴۰۰/۰۳/۱۳
خدا حفظتون کنه!