سر صحبت را باز کن

سر صحبت را باز کن

نسخه ۱.۰
+۱۰
نصب فعال
شبکه‌های اجتماعی
دسته
۲
مگابایت
حجم

می‌خواهی سر صحبت رو با یه نفر باز کنی اما نمی‌دونی چه‌جوری؟


توی آغاز کردن گفتگو با دیگران مشکل داری؟


می‌خواهی طرف مقابلت رو بشناسی اما نمی‌دونی چی باید بپرسی؟


پس این برنامه برای توست:


هزار و یک سؤال برای آغاز گفتگو!


این برنامه مجموعه‌ای عظیم از پرسش‌هاست. هزار و یک سؤال که در هر شرایطی می‌توانید از آن‌ها برای آغاز یک مکالمۀ عالی استفاده کنید. بسیاری از این سؤال‌ها به پرسش‌های بعدی می‌انجامند و لگام گفتگو را به دست شما می‌سپارند.


سؤال‌ پرسیدن، همیشه بهترین راه برای آغاز مکالمه است. هر انسانی، داستانی برای گفتن و نظر یا عقیده‌ای برای مطرح‌کردن دارد. برای شنیدن این داستان، نظر یا عقیده باید از آن‌ها سؤال کنید. سؤال‌های خوب افراد را به صمیمی‌شدن با شما و افشا‌کردن نظراتشان دربارۀ مسائل مختلف ترغیب می‌کنند. راز نزدیک‌شدن به افرادی که به‌تازگی ملاقات کرده‌اید، در هنر سؤال کردن نهفته است.


سؤال کردن در جمع افراد نیز تأثیرات چشم‌گیر و شگفتی دارد. پرسش، سر صحبت را در جمع باز می‌کند و حاضران را به شرکت‌کردن در گفتگو ترغیب می‌کند. حتی افراد کم‌رو و کم‌حرفی که تمایلی به گفتگو ندارند، پس از شنیدن یک سؤال خوب، از صدف تنهایی خودشان سر بیرون می‌آورند. آن‌ها که خوش‌صحبت‌اند نیز تمام تمرکزشان را متوجه پاسخ‌گویی به پرسش مطرح‌شده می‌کنند. پرسیدن سؤال‌های خوب در یک جمع، بهترین و سریع‌ترین راه برای به هیجان‌آوردن افراد حاضر و برانگیختن آنان برای شرکت در گفتگوست.


این برنامه ابزاری برای برانگیختن افراد به گفتگوست؛ ابزاری برای درک و شناخت بهتر دیگران و خودتان.


به اندازۀ سؤالات این برنامه، روش‌های مختلف برای به‌کاربردن آن‌ها وجود دارد! پس از خودتان خلاقیت نشان بدهید. روش‌های مختلف به‌کار‌بردن این سؤال‌ها در شرایط گوناگون را تجربه کنید. برای شروع، به ایده‌های زیر توجه کنید:


فرقی نمی‌کند که با فرد یا گروهی از افراد همراه باشید. از این برنامه برای آغاز مکالمه در شرایط مختلف استفاده کنید: مهمانی‌ها، قرارها، سفرهای دسته‌جمعی، دور همی‌های آخر هفته و...


به‌صورت اتفاقی یکی از شماره‌ها را انتخاب کنید. سؤال را بخوانید و از مخاطبتان بخواهید که به آن پاسخ بدهد. سپس جای خودتان را با او عوض کنید و به او اجازه بدهید برای شما سؤالی اتفاقی در نظر بگیرد.


می‌توانید در هنگام انتخاب سؤال، قوانین خودتان را اعمال کنید. مثلاً افراد باید فقط به یک یا چند دسته از سؤالات پاسخ بدهند و نباید سؤالی از سایر دسته‌ها انتخاب شود.


یک یا چند سؤال را که دوست دارید، انتخاب کنید و از تمام افراد گروه بخواهید به آن‌ها پاسخ بدهند.


اگر در یک گروه بحث آزاد هستید، سعی کنید سؤالات مرتبط با بحث را انتخاب کنید تا وارد گفتگو شوید.


برای توضیحات بیشتر به بخش راهنمای استفاده از برنامه مراجعه کنید.


اگر از این برنامه لذت بردید، با ستاره‌های خودتان از ما حمایت کنید.


 


اطلاعات این برنامه در اینترنت موجود نیست. تمام حقوق این برنامه برای «چرخ زمان» محفوظ است.


 


 

logo-enamad logo-samandehi