بازی 2048

بازی 2048

نسخه ۳.۳
<۱۰
نصب فعال
معمایی
دسته
۶۹۴
کیلوبایت
حجم

بازی 2048 یک بازی محبوب و دوست داشتنی است که هدف بازی رسیدن به امتیاز 2048 است. 2048 بازی پازلی بسیار ساده ایست شما در این بازی با صفحه ای که دارای مربع های توخالی 4*4 (بصورت استاندارد) روبه رو هستید که مهره هایی بر روی آن ظاهر میشوند و شما میتوانید آنها را به هر سمتی که میخواهید حرکت دهید. در شروع بازی یک مکعب با عدد 2 به شما داده میشود که با حرکت دادن آن به سمت چپ، راست، بالا یا پایین عدد بعدی که آن هم دو است به شما داد میشود درواقع با هر حرکت شما یک مربع عددی به صفحه بازی اضافه میشود و شما با حرکت انگشت خود به هر سمتی بطور مثال به سمت راست، تمام مهره ها را به سمت راست هدایت خواهید کرد. با بهم پیوستن اعداد مشابه شما میتوانید مربعی حاصل از جمع آن دو عدد را بدست آورید بطور مثال همان ابتدای بازی اگر دو مربع 2 را بهم برسانید یک مربع حاصل میشود که عدد روی آن 4 است و همینطور با جمع دو مربع با عدد چهار مربعی با عدد8 حاصل میشود، خب تقریبا روش بازی مشخص شد، شما باید این مربع های یکسان را انقدر بهم برسانید تا مربعی با عدد 2048 را بدست بیاورید و با توجه به اینکه همیشه مربع هایی که به شما داده میشوند و در صفحه ظاهر میشوند عدد 2 یا 4 هستند و عدد دیگری به شما نمیدهد. با رسیدن به عدد 2048 هر چند شما بازی را برده اید ولی بازی تمام نمیشود و شما اگر حرفه ای هستید میتوانید امتیازات بسیار بالاتری را کسب کنید و آن را در سطح بین المللی به اشتراک بگذارید.

راه حل بازی 2048:

افراد زیادی این بازی را انجام داده اند که به عدد 2048 رسیده اند و افراد بسیار بیشتری هم در آرزوی رسیدن به این عدد مانده اند و حتی از روی عصبانیت بازی را حذف کرده اند. شما با انجام این بازی برخی قواعد را براحتی می آموزید و از مبتدی بودن در می آیید و حرفه ای تر عمل میکنید که نیازی به توضیح نیز ندارند چون بسادگی میفهمید، اما چند نکته بسیار اساسی وجود دارند که اگر آنها را رعایت کنید و کمی هم حرفه ای بازی کنید(لااقل مبتدی نباشید) میتوانید بازی را براحتی به عدد مورد نظر رسانده و پیروز شوید، اما نکات:

مهم‌ترین راهنمایی 2048

اگر قرار باشد فقط به یکی از راهنمایی‌های بازی 2048 توجه کنید، این مورد است! بهترین روش و مهم‌ترین نکته این است که کاشی‌ها را متوازن ترکیب کنید. به این معنی که سعی کنید ابتدا مجموعه‌ای کامل از کاشی‌های 4 یا 8 بسازید و بعد همه آن‌ها را با هم ترکیب کنید و تعدادی 32 یا 64 بسازید و بعد با استفاده از فضاهای خالی و آمدن کاشی‌های جدید، دوباره چند 4 یا 8 بسازید و بعد همزمان آن‌ها را با هم ترکیب کنید. 

آهسته بازی کنید.

این عادت کاربران است که در بازی‌های پازلی و کشویی عجله کنند! اما راز کسب امتیازهای بزرگ در 2048 این است که آهسته بازی کنید و قبل از انجام هر حرکتی، به چیدمان بعدی کاشی‌ها فکر کنید.

گوشه زمین بازی کنید.

فرارهای مهدی مهدوی کیا از گوشه چپ زمین فوتبال را یادتان هست؟ حرکت از گوشه‌ها و سمت چپ، راز موفقیت موشک ایرانی هامبورگ بود. حرکت دادن کاشی‌ها به گوشه پایین و سمت چپ هم در 2048 راز موفقیت شما خواهد بود! باورد ندارید؟ امتحان کنید. 

اعداد را تنها نگذارید.

یک کاشی 64 تنها در بالای صفحه و احاطه شده توسط تعدادی 2 و 4 و 8 دور از هم، حکم مهاجمی را دارد که همیشه در تله‌ی آفساید گیر افتاده است. در 2048 هیچ چیز ناامیدکننده‌تر از قرار گرفتن یک عدد به تنهایی و در یک گوشه نیست. حواستان باشد که با حرکت‌های اضافه و بی‌جهت، کاشی‌های هم‌اندازه را از هم دور نکنید و در میان تعدادی 8 و 16 و 32 ناگهان یک کاشی 4 بخت برگشته را تنها نگذارید.

حرکات بدون توپ!

گاهی اوقات حرکت دادن کاشی‌ها به سمت بالا و پایین و چپ و راست، بدون اینکه کاشی‌ها را با هم ترکیب کند، به تغییر مکان کاشی‌های ترکیب شده و نزدیک کردن دو کاشی هم رتبه کمک خواهد کرد. پس بازی بدون توپ را فراموش نکنید.

کاشی‌های جدید رتبه 2 دارند، اما نه همیشه

وقتی حرکت جدید انجام می‌دهید، یک کاشی تازه وارد میدان می‌شود. اغلب اوقات این کاشی، عدد 2 را با خود به همراه دارد. اما گاهی اوقات هم کاشی 4 وارد بازی می‌شود. پس هر حرکت خود را با این فکر که کاشی بعدی حتما 2 یا 4 خواهد بود انجام دهید.

 

 

logo-enamad logo-samandehi