ماشین حساب و رسام مهندسی

ماشین حساب و رسام مهندسی

نسخه ۱.۲۷
۵۰۰
نصب فعال
ابزارها
دسته
۲۲۷
کیلوبایت
حجم

*توجه مهم: این برنامه، بر روی انواع گوشی های بسیاری تست شده است، اما در صورتی که هرگونه مشکلی در زمان اجرا روی گوشیتان مشاهده کردید، نوع گوشی و سایز صفحه خود را در نظرات بنویسید تا مورد احتمالی توسط ما پیگیری شود.*
*توجه: در صورتی که بخواهید ماشین حسابی بخرید که این امکانات را داشته باشد (همانند Algebra و Classpad) حداقل 200 هزار تومان باید هزینه کنید، در حالی که با این نرم افزار، علاوه بر امکانات کامل این ماشین حساب، از محیط فارسی و راهنمای آن نیز بهره مند خواهید شد.*
همه ما، اعم از دانش آموز، دانشجو، استاد و... همگی به یک ماشین حساب مهندسی خوب نیاز داریم، اما یک ماشین حساب مهندسی خوب، علاوه بر محاسبه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟
با توجه به این که همیشه داشتن نمودار یک رابطه به درک دقیق از آن بسیار کمک می کند و نیز داشتن نمودارهای سه بعدی تا به اکنون توسط نرم افزارهای پیچیده مهندسی امکان پذیر بوده است، و نیاز به وجود چنین قابلیتی در یک نرم افزار ماشین حساب، اقدام به طراحی نرم افزار ماشین حساب و رسام مهندسی کردیم که با نرم افزارهای مشابه خود امکانات کاملا متفاوتی در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این که امکان محاسبه روابط در این نرم افزار وجود دارد، قابلیت یکتا و بسیار قوی در این نرم افزار قرار داده شده است که به کمک آن می توان نمودار توابع (دو بعدی و سه بعدی) را نیز رسم کرد. نکته بسیار متفاوت آن قابلیت رسم نمودارهای سه بعدی است که علاوه بر رسم، برای دریافت درک کامل از وضعیت و شکل نمودارهای سه بعدی، نرم افزار نمودار را چرخانده و برای دیدن نمودار از تمام زوایا چرخیدن آن ادامه پیدا می کند. امکان تعیین راستای چرخیدن نمودار به دلخواه کاربر با لمس جهت دلخواه حرکت نیز وجود دارد. برای مثال در عکس های نرم افزار، نمودارهایی که دیده می شوند در حال چرخیدن هستند که در یک لحظه از آن ها عکس گرفته شده است. همچنین امکان ثابت نگه داشتن تصاویر نیز وجود دارد. امکان زوم کردن و دور کردن تصویر برای درک هر چه بهتر نیز در نرم افزار گنجانده شده است.
همچنین در بخش راهنمای نرم افزار توضیحات لازم و نیز نحوه بیان توابع ارائه شده تا کاربران برای استفاده از نرم افزار مشکلی نداشته باشند. راهنما نیز همانند سایر بخش های نرم افزار کاملا فارسی بوده و امکان استفاده از آن به راحتی وجود دارد.
بخشی از قابلیت های این نرم افزار شامل موارد زیر است:
- محاسبه توابع ساده و پیچیده
- به دست آوردن مقدار عددی توابع
- ذخیره یک مقدار برای یک متغیر (مثلا a=2)
- محاسبه توابع لگاریتمی و توانی
- محاسبه توابع مثلثاتی با رادیان و درجه
- محاسبه توابع هایپربولیک
- محاسبه دیگر مسائل همچون ب.م.م، ترکیب، ترتیب
- امکان ایجاد اعداد تصادفی بین دو عدد 0 تا 1 یا یک عدد دلخواه
- امکان محاسبه و کار با اعداد مختلط
- محاسبه و رسم مشتقات اول برخی از توابع، فاکتوریل و ...
- رسم توابع دو بعدی و سه بعدی
- امکان چرخاندن نمودارهای سه بعدی و یا ثابت نگه داشتن آن ها
- امکان تعیین راستای چرخش نمودارها توسط کاربر
- امکان زوم کردن و یا دور کردن تصویر نمودار برای درک هر چه بهتر
- امکان ذخیره توابع محاسبه شده و یا نمودارهای رسم شده قبلی
همه و همه در یک نرم افزار واحد برای استفاده دوستان گنجانده شده است. همچنین سعی شده است تا نرم افزار با همه گوشی های موجود با تمامی ورژن های اندروید سازگاری کامل داشته باشد.
در صورت مشاهده هرگونه مشکل و یا داشتن هرگونه نظر و پیشنهاد، ما را از نظرات گرانقدر خود بی نصیب نگذارید.

logo-enamad logo-samandehi