شرح دعای ندبه 1 : خدامیان(صوتی)

شرح دعای ندبه 1 : خدامیان(صوتی)

نسخه ۱
۵۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۵۲
مگابایت
حجم

توجه كنيد:‌ اين كتاب صوتي در دو برنامه آماده شده است 


شرح دعاي ندبه 1  


شرح دعاي ندبه 2 


---


لطفا برنامه دوم را هم نصب كنيد 


كتاب گویای هرگز فراموش نمى‌شوى ! به همراه متن کامل
شرح دعاي ندبه
زمزمه منتظران امام‌زمان (عج)

من كجا هستم؟ كجاى تاريخ ايستاده‌ام؟ چه نگاهى به آينده دارم؟ انسان را چگونه مى‌شناسم؟ به تاريخ چگونه مى‌نگرم؟ از سرانجام بشر چه مى‌دانم؟
اين‌ها سوال‌هاى من است، من بايد با حقيقت بزرگى آشنا شوم. تاريخ، امتداد دو جريان تاريكى و روشنايى بوده است، من بايد راه روشنايى را بيابم و از آن پيروى كنم، آينده بشر هم به روشنايى مى‌رسد، اين چيزى است كه دعاى «نُدبه» به من مى‌آموزد.
دعاى ندبه، سرگذشت انسان در گذر زمان را براى من روايت مى‌كند، دعاى ندبه، سوگ‌نامه ناسپاسى انسان در برابر بزرگ‌ترين نعمت خداست. خدا پيامبران و امامان را فرستاد تا انسان‌ها را به سوى رستگارى رهنمون شوند، امّا جاهلان چه ظلم‌ها بر آنان روا داشتند تا آنجا كه مهدى(عج) كه آخرين حجّت خدا بود از ديده‌ها پنهان شد.
اكنون من تاريخ را مى‌نگرم و اين دردنامه را مى‌خوانم تا مبادا به غفلت گرفتار شوم و اسير دنيا و جلوه‌هاى دل‌فريب آن شوم، دعاى ندبه، يك درس‌نامه است :
درس‌نامه انتظار مهدى(عج)!
«نُدبه» به معناى گريه و اشك و ناله است، كسى كه فهميد از چه سعادتى محروم شده است، هر لحظه براى آمدن امام خود دعا مى‌كند، او اشك مى‌ريزد و با مولاى خويش نجوا مى‌كند...
در اين كتاب، اين دعا را در هفتاد شماره، شرح داده‌ام، توجّه كنيد: متن دعاى ندبه را نيز همراه با هفتاد شماره، در آخر كتاب ذكر كرده‌ام، در پايان كتاب شش ضميمه تحقيقى آورده‌ام كه اميدوارم براى اهل نظر، مفيد باشد.
اميدوارم كه آقاىِ مهربانم اين تلاش را از اين ناچيز پذيرا باشد و آن را ذخيره فرداى من قرار دهد.

logo-enamad logo-samandehi