موارد امنیتی اندروید

اگر شما هم یک کاربر جدید دنیای اندروید هستید و این سؤال برایتان پیش آمده است که آیا ویروس‌ها و تروجان‌ها در دنیای اندرویدی هم وجود دارند و آیا ممکن است دستگاه اندرویدی شما را آلوده کنند، پاسخ مثبت است! ویروس‌ها، تروجان‌ها، کرم‌ها و ابزارهای جاسوسی در دنیای اندرویدی نیز وجود دارند! مهم نیست چه تعداد از آن‌ها در حال فعالیت هستند، حتی اگر شما به تنها یکی از آن‌ها آلوده شوید قطعاً مشکلاتی را برای شما پیش‌رو خواهد داشت. پس اگر می‌خواهید همیشه به دور از این بدافزارها در دنیای دیجیتالی خود زندگی کنید، به موارد زیر دقت کنید:

۱- برنامه‌ها و بازی‌های خود را به هیچ عنوان از منابع نامعتبر تهیه نکنید. این منابع می‌توانند فروشندگان موبایل، وب‌سایت‌های اینترنتی و یا حتی مارکت‌های نامعتبر باشند.

۲- قبل از نصب هر برنامه حتماً به دسترسی‌های آن توجه نمایید. این امری مهم است، چرا که ممکن است شما یک بازی را دریافت نمایید و این بازی دسترسی‌هایی مانند «ارسال پیامک» و «دسترسی به شماره‌های تماس» داشته باشد و از طرف شما بدون آن‌که متوجه شوید برای دیگران پیامک ارسال کند، یا اینکه یک برنامهٔ محتوایی به دوربین یا GPS دسترسی داشته باشد و از این طریق بدون اطلاع شما موقعیت و تصاویر محیطی که در آن قرار دارید را برای دیگران ارسال کند.

سیاست کافه‌بازار

کافه بازار برنامه‌های ارسالی را با توجه به موارد فوق و دقت کامل به دسترسی‌های هر برنامه بررسی و در صورت مشاهدۀ هرگونه رفتار مشکوک از یک برنامه سریعاً نسبت به حذف آن اقدام می‌کند.علاوه بر این تمامی برنامه‌های بازار با آنتی‌ویروس Lookout بررسی می‌شوند تا حتی‌المقدور عاری از هرگونه ویروس، بدافزار و مشکلات امنیتی دیگر باشند. برنامه‌هایی که Lookout آن‌ها را دارای مشکل گزارش می‌کند، توسط تیم بازار بررسی می‌شوند و درصورتی‌که مشکل امنیتی جدی داشته باشند، از بازار حذف می‌شوند.

شما نیز می‌توانید در صورت مشاهده هرگونه رفتار مشکوک از هر برنامه از طریق ایمیل support@cafebazaar.ir آن را به اطلاع ما برسانید تا در اسرع وقت مورد بررسی قرار گیرد.