زیارت اربعین +صوت بسیارزیبا

زیارت اربعین +صوت بسیارزیبا

نسخه v۲.۰
۲
هزار
نصب فعال
مذهبی
دسته
۱۳
مگابایت
حجم

اَلسَّلامُ عَلى وَلِىِّ اللَّهِ وَ حَبیبِهِروز 20 صفر ـ یعنی اربعین ـ چهلمین روز شهادت امام حسین علیه السلام-زمانی است که حرم حسین بن علی (ع‌) یعنی کاروان ‌اسرا، از شام به مدینه بازگشتند. و روزی است که جابر بن عبدالله بن ‌حرام انصاری‌، صحابی رسول خدا (ص‌)، از مدینه به کربلا رسید تا به زیارت ‌قبر امام حسین (ع‌) بشتابد و او نخستین کسی است از مردمان که قبر آن ‌حضرت را زیارت کرد.


 از امام صادق(ع) روایت شده كه یكی از مهم‌ترین دعاها برای زیارت امام حسین(ع) زیارت اربعین است. در فضیلت این زیارت، همین بس كه از آن به عنوان یكی از نشانه‌های مؤمن یاد شده است. امام حسن عسكری(ع) درباره آن فرمود:


عَلاماتُ المؤمنِ خَمسٌ: صَلَواتُ إحدي و خَمسينَ، و زيارةُ‌ الأربعينَ، و التَّخَتُّم بِاليَمينِ، و تَعفيرُ الجَبينِِ، و الجَهْرُ بِبسم اللهِ الرَّحمنِ الرَّحيمِ.


«نشانه‌هاي مؤمن پنج چيز است: اوّل: نماز پنجاه و يك ركعت (واجب و نافله در طول شبانه روز). دوّم: زيارة اربعين حضرت سيّد الشّهداء عليه السّلام. سوّم: انگشتر در دست راست نمودن. چهارم: پيشاني بر خاك گذاردن. پنجم: بلند گفتن بسم‌ الله ‌الرّحمن الرّحيم در نمازهاي (صبح، مغرب و عشاء).»


وسائل الشيعه، ج 10 ص 373 و نيز التهذيب، ج 6 ص 52


 

logo-enamad logo-samandehi