نانو تیوب میکر

نانو تیوب میکر

نسخه ۱.۰
نصب از بازار
20000 تومان
+۱۰
نصب فعال
ابزارها
دسته
۲
مگابایت
حجم

نانو تیوب میکر (مبدل مختصات صفحات دو بعدی به نانولوله)


گام اول در بررسی خواص فیزیکی و شیمیایی نانوساختارها به روش محاسبات عددی، محاسبه مکان اتمها و نحوه قرار گیری آنها در ساختار موردنظر است.


محاسبه مکان اتم­ها در ساختارهای دو بعدی (نانوصفحات) و یک بعدی (نانوریبون­ها) بسیار ساده و راحت است و به صورت دستی انجام می شود اما تبدیل این مختصات به فضای سه بعدی و محاسبه مختصات مکان اتم­ها در دیواره نانولوله­ ها کاری بسیار دشوار و طاقت فرسا است و گاهی انجام این محاسبات به صورت دستی ممکن نیست.


نرم افزار اندرویدی nano tube maker با استفاده از یک الگوریتم ابداعی، قابلیت تولید انواع نانولوله ها را بدون محدودیت در نوع ساختار  دارد. برای استفاده از این نرم افزار تنها نیاز به دانستن مختصات نقاط تشکیل دهنده سلول واحد صفحه (x, y)، شعاع نانولوله موردنظر R و تعداد سلول های واحد N است.


مراحل تولید نانولوله ها در بخش راهنمای نرم افزار به صورت گام به گام و تصویری توضیح داده شده است. این نرم افزار را می توان به سادگی بر روی کلیه گوشی های هوشمند نصب کرده و در هر زمان و مکان بدون نیاز به اینترنت استفاده نمود.


با استفاده از مختصات نانولوله محاسبه شده توسط این نرم افزار می­توان خواص جالب و متفاوت انواع نانولوله­ های کربنی، نانولوله های گرافاین، نانولوله های گرافدین، نانولوله های پنتا گرافن، نانولوله های بوروفین، نانولوله های ژرمانین و ... با قطرهای مختلف  را بررسی کرد.


نرم افزار nano tube maker مناسب کلیه پژوهشگرانی است که در زمینه های نانومحاسباتی فعالیت می­کنند و در رشته های فیزیک، شیمی و مهندسی کاربرد دارد.

logo-enamad logo-samandehi