سوره جمعه-سوره پربرکت وبافضیلت قرآن

سوره جمعه-سوره پربرکت وبافضیلت قرآن

Version v1.0
10
Active installs
Religious
Category
5
MB
Size

آیه 4 سوره جمعه را اگر بنویسد و در هرکجا قرار دهید باعث برکت و حفظ آن چیز می شود.

در فضیلت این سوره از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم رواست شده است: هر کس سوره جمعه را قرائت نماید خداوند ده برابر کسانی که در نماز جمعه شرکت می کنند ونیز کسانی که در شهرهای مسلمان نشین به نماز جمعه نمی روند، حسنه عطا می کند. (1)

از امام صادق علیه السلام نیز نقل شده: هر کس این سوره را در هر شب جمعه بخواند کفاره گناهان ما بین  دو جمعه خواهد بود. (2)

حضرت امام محمد باقر علیه السلام نیز فرمودند: سوره جمعه و منافقون را قرائت کن زیرا قرائت این دو سوره در روز جمعه در نماز صبح و ظهر و عصر سنت است. (3)

در سخنی از امام صادق علیه السلام هم امده است: برای هر مؤمنی لازم و شایسته است که اگر شیعه ما است سوره جمعه و اعلی را در شب جمعه بخواند و در نماز ظهر روز جمعه سوره جمعه و منافقون را بخواند که اگر چنین کند مانند ان است که همسنگ عمل پیامبر خدا را انجام داده است و پاداش کارهای او و ثواب های او فقط بهشت است.


سوره جمعه  شصت و دومین سوره قرآن و از سوره‌های مدنی که در جزء بیست و هشتم قرآن جای گرفته است. این سوره به سبب اینکه حکم نماز جمعه را بیان می‌کند، جمعه نامیده شده است. خداوند در این سوره به اهمیت نماز جمعه می‌پردازد و به مسلمانان دستور می‌دهد هنگام برپایی نماز جمعه، هر نوع معامله از جمله خرید و فروش را رها کنند.

ما را با نظرات و دادن 5 ستاره دلگرم کنید.

امکانات برنامه :

  • امکان تغیر اندازه قلم
  • امکان تغیر رنگ قلم
  • بدون نیاز به اتصال اینترنت
  • گرافیک زیبا و مذهبی
  • نوشته شده با فونت زیبا و خوانا 

ودیگر امکانات ...


امیدواریم از برنامه نهایت استفاده را ببرید

با تشکر از انتخاب خوب شما


logo-enamad logo-samandehi