لرزه سنج(هشدار فوری زلزله)

لرزه سنج(هشدار فوری زلزله)

نسخه ۹۷.۱۱.۳۰
۲۰۰
نصب فعال
کاربردی
دسته
۳
مگابایت
حجم

با این برنامه یک زلزله سنج خانگی دقیق و با حساسیت بالا بدون نیاز به اینترنت با آلارم هشدار صوتی روی گوشی دارید،که به محض شروع زلزله از ۱ ریشتر یا بالاتر در شهر شما یا اطراف هنگام خواب یا بیداری،با پخش آژیر بسرعت از وقوع زلزله باخبر شده و اقدامات ایمنی لازم را انجام میدهید.


**برای استفاده یا تنظیم این برنامه باید گوشی بصورت افقی روی مکان مسطح مثل میز و بدون حرکت قرار گیرد و پس از تنظیم میزان دقت سنسور استفاده شود .


*بسیاری از زلزله های شدید ابتدا با ۱ ریشتر شروع و سپس ظرف چندین ثانیه یا چند دقیقه به اوج خود می رسد و یا چند ساعت قبل از وقوع زلزله اصلی و شدید ، پیش لرزه خفیف تر رخ می دهد که با داشتن این برنامه از لحظه اولیه شروع زلزله از آن باخبر میشوید، یا از پیش لرزه های قبل از زلزله شدید و اصلی ، از آن باخبر میشوید و اقدامات ایمنی لازم را انجام می دهید، مخصوصا هنگام خواب که معمولا انسان متوجه لرزشهای زیر ۴ ریشتر نمیشود.


-با الگوریتم ویژه جهت تقویت سنسور گوشی برای حساسیت  و دقت بالا در تشخیص زلزله و لرزشهای بالای ۱ ریشتر بصورت فوری فقط با گوشی و بدون نیاز به اینترنت جهت آگاهی ازشروع زلزله.


*زلزله و زمین لرزه های حدود ۱ ریشتر بدلیل لرزش بسیار خفیف و نامحسوس فقط توسط برخی حیوانات احساس میشود ولی حتی  میتوانید با تنظیم دقیق و کامل سنسور برنامه ،با گوشی متوجه زلزله و لرزشهای بالای ۱ ریشتر بشوید و به هنگام خواب یا بیداری متوجه آن شوید.


-قابلیت دریافت و تقویت ۵۰ برابری لرزشها و حذف نویز سنسور شتاب جهت جلوگیری از خطای سنسور و بالا بردن دقت در گوشیهای مختلف.


-قابل نصب روی گوشیهای با اندروید 4.4 و بالاتر.


-برای عملکرد صحیح برنامه گوشی باید مجهز به سنسور شتاب باشد که اغلب گوشیها مجهز به سنسور شتاب هستند.


-قابلیت نمایش گراف و نمودار آنلاین و زنده لرزشهای فعلی و نمایش قویترین لرزش و میانگین لرزشها روی صفحه اصلی.


-بسته به نوع و مرغوبیت قطعات گوشی ،حساسیت گوشیهای مختلف ممکن است به لرزش کم یا زیاد باشد که در قسمت تنظیمات و بخش " تنظیم سنسور " می توان با افزایش یا کاهش تقویت حساسیت سنسور شتاب گوشی را کمتر یا بیشتر کرد .


-در زمانی که گوشی بطور افقی و روی مکان مسطح در جای ثابت و بدون لرزشی قرار دارد ولی نویز در گوشی و نمودار گراف آن مشاهده میشود، در بخش حذف نویز، نویز اضافه گوشی را با کم یا زیاد کردن آن حذف کرد تا جائی که گراف و نمودار گوشی در جای ثابت و بدون حرکت، هیچ نوسان و نویزی را نشان ندهد.


-طبق تست انجام شده روی گوشی j3 pro 2017  بهترین تنظیم سنسور با حساسیت سنسور 20+ و حذف نویز 1.5- بوده است که حتی با یک ریشتر لرزش آلارم گوشی فعال میشود.


-مدت زمان 4 آلارم هشدار از یک ثانیه تا 5 ثانیه و با قدرتهای مختلف متفاوت است که بسته به قدرت اسپیکر گوشی از آلارم مناسب و هماهنگ با گوشی استفاده کنید.


-اگر فقط یک لرزش اتفاق بیفتد آلارم حداکثر 10 ثانیه فعال و سپس قطع میشود ، ولی اگر لرزشها ادامه پیدا کند آلارم هشدار مداوم فعال خواهد بود.


-در صورتی که حساسیت سنسور گوشی روی حداکثر باشد(30) و آلارم انتخابی هم صدای بلندی داشته باشد، با اولین لرزش یا زلزله و پخش صدای آلارم بدلیل ایجاد لرزش توسط بلندگوی گوشی و حساسیت بالای سنسور ،ممکن است آلارم هشدار مداوم ادامه یابد که برای رفع این مشکل یا باید حساسیت سنسور را کمتر کرد یا بلندی صدای بلندگوی گوشی را کمترکرد و همینطور گوشی را طوری قرار داد تا محفظه اسپیکر کیپ و بسته نشود ، که با پخش آلارم خود بلندگوی گوشی باعث لرزش گوشی و تداوم آلارم نشود،لذا با تنظیم صحیح با وقوع هر لرزش آلارم باید حداکثر 10 ثانیه فعال و سپس قطع شود ولی در صورت تداوم لرزش آلارم نیز مداوم فعال خواهد بود.


-چون برای حداکثر حساسیت و دقت و عملکرد صحیح برنامه مانع قفل شدن صفحه میشود و مداوم فعال است، جهت کاهش مصرف باطری هنگام خواب و  پس از فعال کردن برنامه، با لمس دکمه " روشنائی " نور صفحه نمایش کاهش و به حداقل می رسد که برنامه اگر حدود 8 ساعت فعال باشد حدود 15 درصد باطری مصرف خواهد کرد و همینطور میتوان قبل از فعال کردن برنامه در صورتی که باطری ضعیف است گوشی را به شارژر متصل کرد و از برنامه استفاده کرد.


-جهت عدم پخش آلارم هشدار از گوشی بطور موقت و صرفا دیدن نمودار و گراف لرزه ها در صفحه اصلی، روی آیکون بلندگو داخل برنامه را لمس کنید.

logo-enamad logo-samandehi