داستانهای بحارالانوار

داستانهای بحارالانوار

نسخه ۱.۰
۱۰۰۰ تومان
+۱۰
نصب فعال
مذهبی
دسته
۳ مگابایت
حجم

تصاویر برنامه

معرفی برنامه

 


این برنامه مشمل بر ۵ جلد از داستانهاى بحارالانوار که در واقع بايد جز خواندنى ترين و آموزنده ترين بخش هاى كتاب ارزشمند و معتبر بحارالانوار علامه بزرگوار مجلسى قلمداد نمود. محتواى معنوى و علمى كتاب به راستى تداعى گر معناى عميق نام آن ((درياهاى نور)) است .


از جمله ویژگی های بارز برنامه عبارتند از :


-امکان جستجو موضوعی و محتوایی
 -امکان اصافه نمودن به لیست علاقه مندی ها
- رابط کاربری قوی به همراه کد نویسی و بهینه شدن اطلاعات
- پنل تنظیمات  شامل
 امکان تغییر فونت و سایز لیست و پس زمینه

علامه فقيد محمد باقر مجلسى در تاريخ هزار و سى و هفت هجرى قمرى در اصفهان ديده به جهان گشود و پس از هفتاد و سه سال خدمت به اسلام و عالم تشيع و گردآورى بزرگترين مجموعه روايى شيعى ، به ديدار حق شتافت و در اصفهان جنب مسجد عتيق به خاك سپرده شد. مرقد ايشان اكنون مورد توجه و عنايت دوستداران و شيفتگان آن عالم ربانى است .
علامه مجلسى جامع علوم اسلامى بود و در تفسير، حديث ، فقه ، اصول تاريخ ، رجال و درايه سرآمد روزگار خود محسوب مى گشت . برخى مانند صاحب حدايق ايشان را از بعد شخصيت علمى در طول تاريخ اسلام بى نظير دانسته اند. محقق كاظمى در مقابيس ‍ مى نويسد:
 
درست به دليل همين فضايل و خصوصيات بوده است كه علامه بحرالعلوم و شيخ اعظم انصارى او را ((علامه )) مى خواندند.
آگاهى علامه مجلسى به علوم عقلى و علومى چون ادبيات ، لغت ، رياضيات ، جغرافيا، طب ، نجوم و... از مراجعه به آثار و كتاب هاى وى به خوبى معلوم مى گردد.
چنانكه ذكر شد، كتاب بحارالانوار جزو بزرگترين آثار روايى شيعه محسوب مى شود و خود در حكم دايرة المعارفى عظيم و ارزشمند و گنجينه بى پايان معارف اسلامى است .
در اين كتاب ، روش مرحوم علامه آن بوده كه تمام احاديث و روايات را با نظم و ترتيب مشخصى گردآورى نموده و در اين راه از مساعدت و يارى گروه زيادى از شاگردان و علماى عصر خود بهره مند بوده اند. وى از اطراف و اكناف براى تدوين اين كتاب به جمع آورى منابع لازم مى پرداخت و از هيچ تلاشى فروگذار نمى نمود. موضوع اصلى كتاب ، حديث و تاريخ زندگانى پيامبران و ائمه معصومين عليه السلام است و در تفسير و شرح روايات از مصادر متنوع و گسترده فقهى ، تفسيرى ، كلامى ، تاريخى و اخلاقى ...بهره گرفته شده است .
 

نظرات کاربران

عباس کرک کار
۱۳۹۶/۰۹/۱۳
خیلی عالیه
erfan..
۱۳۹۴/۰۸/۱۰
خوبه...بهتر از هیچی
هادی مرادی
۱۳۹۴/۰۷/۰۵
خوبه عالیه فقط قسمت علائم ظهور رو پیدا نکردم
m.t
۱۳۹۴/۰۵/۲۷
دستون درد نکنه واقعا برانه عالیه