آموزش جامع کانستراکت ۲ Construct

آموزش جامع کانستراکت ۲ Construct

نسخه ۲.۰
<۱۰
نصب فعال
آموزش
دسته
۱۱
مگابایت
حجم

آیا می‌دانید درآمد صنعت بازی‌سازی جهان در سال 2017 برابر 149 میلیار دلار بوده‌ است؟

ما به شما نرم‌افزاری را معرفی خواهیم کرد که به راحتی و بدون کدنویسی بتوانید بازی‌های اندروید و رایانه‌ای خوبی را ساخته و به فروش برسانید.

کانستراکت یا موتور بازی‌سازی کانستراکت چیست؟

کانستراکت2 یک موتور عالی برای ساخت بازی های HTML و 2 بعدی است. و این امکان را به شما میدهد که هر بازی که دوست دارید بسازید، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های کانستراکت ۲ بی نیاز بودنش از برنامه‌نویسی است، هر چیزی که برای ساخت بازی لازمتان می‌شود، در سیستم رویداد ساده و قدرتمند کانستراکت ۲ تعبیه شده است. و این یعنی بدون نیاز به برنامه نویسی هر کاری را که می‌شود با برنامه‌نویسی انجام داد می‌توانید انجام دهید که در زیر به بعضی از امکانات کانستراکت ۲ میپردازیم!

بازی بسازید، آن هم بدون نیاز به حفظ و یادگیری هیچگونه زبان برنامه نویسی. کانستراکت2 از یک سیستم رویداد (Event system) برخوردار است که با کمترین دانش می توان رویداد ها و دستورات بازی را در آن نوشت، فقط با چند کلیک ساده. با استفاده از این سیستم می‌توانید به جای یادگیری قواعد پیچیده‌ی برنامه‌نویسی وقت خود را روی چیزهای مهم‌تر مثل طراحی بازی بگذارید. تمام اعمال و حوادث بازی در لیستی آماده می‌شوند. این لیست طوری طراحی شده است که به راحتی قابل خواندن و یادگیری است. به طوری که مبتدیان می توانند سریع به نتیجه برسند. این رویدادها می توانند در جاهای مختلف در بازی بکار بروند و در وقت شما بسیار صرفه جوبی کنند. استفاده از این رویداد نویسی در درک و فهم شما بسیار کاربری است به طوری که پس از مدتی کار کردن با آن ها , به سادگی آن بیشتر پی می برید. هر مرحله از بازی یک Event sheet دارد (برگه‌ای که رویدادها و حوادث آن مرحله از بازی را مدیریت می‌کند)، البته این امکان نیز وجود دارد که چند مرحله از یک Event sheet استفاده کنند. رویداد ها را در همه موارد می توان استفاده کرد. در نتیجه سیستم رویداد نویسی مناسب و قابل فهم است و نیاز به یادگیری برنامه نویسی ندارد.

 


logo-enamad logo-samandehi