عشاق موفق

عشاق موفق

نسخه ۱
<۱۰
نصب فعال
سبک زندگی
دسته
۳
مگابایت
حجم


زن داری آدابی دارد که کمتر مردی به تمامی آن آراسته است. زنها غیر قابل شناخت نیستند این مردها هستند که برای شناخت پیدا کردن و یاد گرفتن آداب زن داری هزینه نمی کنند.


آداب زن‌داری


اینکه بسیاری از مردها عادت کرده اند همواره در گپ و گفتگوهایشان از زنان انتقاد کنند، خود نشانه عدم مهارت در زن داری و نشوش مالمیهای آنها در داشتن ارتباط موفق با همسرانشان است. شاید یک علت نشوش مالمی بیشتر مردها، در این است که مردها مانند زنان برای شناخت همسرانشان و جستجوی راههای مناسب برای داشتن روابط موفقتر تلاش نمی کنند. زنان همواره در مباحث جمعهای زنانه، مطالعه کتابهای خانوادگی، مشاوره های خانواده و … پویایی و تلاش خود را برای داشتن روابطی موفقتر و حفظ خانواده نشان می دهند. حال آنکه مردها معمولا از روی عادات اجتماعی و غرور بیشتر از چنین مباحثی پرهیز می کنند.


به هر حال چنانچه هر مردی آداب همسرداری را که شامل مهارتهایی در کلام ،رفتار و اتخاذ تصمیم های مناسب در موقعیتهای مختلف است، بیاموزد می تواند از ازدواج خود بهره ی بیشتری برده و همسرش را نیز سعادتمند سازد.


این مهارتها را شاید بتوان به بیان ساده اینطور توضیح داد:


هر مردی باید بلد باشد همسرش را از محبت سیر کند: و از طریق محبت خالص ، رضایت و تعهد او را در زندگی بیشتر نماید. اما این محبت لازم است به شکلی اعمال شود که توقعات غیر منطقی و زیاده از حد ایجاد نکند. در حالیکه بسیاری از مردها یا خشک و خشن رفتار می کنند یا محبت را با انقیاد و تسلیم در هم می آمیزند. هیچ دلیلی ندارد مردی که به همسرش وفادار و علاقمند است، روابطش را با دیگران به دلخواه و میل همسرش تنظیم کند. و البته دلیلی هم ندارد که اگر می خواهد همسرش را مجاب به ترک رفتار یا قبول رفتاری کند او را آزار دهد. اینها مباحثی است که معمولا بی جهت با هم خلط می شوند.


اگر مردی می خواهد کار درستی که رضایت همسرش در آن نیست انجام دهد، کافی است سیاستمدارانه به همسرش اطمینان دهد که این مخالفت هیچ ربطی به محبت بین آن دو ندارد. یعنی مخالفت عاطفی نیست. بلکه مثلا به دلیل رعایت فلان مصلحت لازم است و حتی به میل خودش نیز نیست و … در این صورت از مقاومت همسرش به طرز فوق العاده ای خواهد کاست. اما اگر اهمیتی به درک عاطفی همسرش ندهد، یا باید طعم شکست را تجربه کند یا در مقابل حمله احساسات منفی مقاومتی سخت را تجربه کند. زیرا قدرت زنان مانند قدرت مردان مادی نیست بلکه نرم ، نامرئی، احساسی و البته بسیار تاثیر گذار است.


هر مردی باید بتواند عشق و محبت، وفاداری، حمایت و مسئولیت پذیری خودش را به همسرش ثابت کند و اطمینان و اعتماد را همواره در روابطشان زنده نگه دارد:


 

logo-enamad logo-samandehi